Plenární zasedání ČBK opět po třech letech hostí Vranov u Brna

Do Duchovního centra sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna zavítají účastníci 107. plenárního zasedání ČBK, které proběhne mezi 17. a 19. říjnem 2016. S biskupy českých a moravských diecézí i zástupci řeholí se mohou věřící setkat při úterní podvečerní mši svaté v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla.
Publikováno: 17. 10. 2016 7:15

Foto: Ojin / CC BY-SA 3.0

Účastníci setkání se seznámí s aktuálním děním v římskokatolické církvi a budou projednávat témata související s hospodařením.

Taktéž jim budou představeny materiály z oblasti katecheze a vzdělávání (dokument Česká katolická škola s doporučeními k obsahu i formám výuky pro zřizovatele škol; informační materiál pro ty, kteří se v církvi věnují neslyšícím) či IT (novinky ve fungování on-line vyhledávání bohoslužeb bohosluzby.cirkev.cz.

V souvislosti s uvedením biskupa P. Konzbula do úřadu je na programu projednání změn v obsazení komisí či rad ČBK. Biskupové a zástupci řeholí mají rovněž debatovat o uspořádání akce zaměřené na představení víry nebo věřících širší společnosti.

Třetí den programu je vyhrazen pro přípravný studijní den zaměřený na oblast školství a náboženské výchovy.

Věřící se s biskupy a zástupci ženských i mužských řádů mohou setkat při mši svaté, která se bude konat v úterý 18. října od 17.30 v katedrále Petra a Pavla na brněnském Petrově. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka OP, kazatelem potom královéhradecký biskup Jan Vokál.

Plenární zasedání ČBK se do Vranova vrací po třech letech, kdy zde proběhlo společné zasedání České biskupské konference a Konferencie biskupov Slovenska.

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejíž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021

Nové biskupské svěcení v Číně

V čínské provincii Kan-su byl 28. července vysvěcen nový pomocný biskup, pátý pastýř čínské katolické církve jmenovaný poté, co vstoupila v platnost dočasná dohoda mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů.
29.07.2021

Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.
28.07.2021

Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
28.07.2021