Plenární zasedání ČBK opět po třech letech hostí Vranov u Brna

Datum publikace17. 10. 2016, 7.15

Do Duchovního centra sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna zavítají účastníci 107. plenárního zasedání ČBK, které proběhne mezi 17. a 19. říjnem 2016. S biskupy českých a moravských diecézí i zástupci řeholí se mohou věřící setkat při úterní podvečerní mši svaté v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla.

Foto: Ojin / CC BY-SA 3.0

Účastníci setkání se seznámí s aktuálním děním v římskokatolické církvi a budou projednávat témata související s hospodařením.

Taktéž jim budou představeny materiály z oblasti katecheze a vzdělávání (dokument Česká katolická škola s doporučeními k obsahu i formám výuky pro zřizovatele škol; informační materiál pro ty, kteří se v církvi věnují neslyšícím) či IT (novinky ve fungování on-line vyhledávání bohoslužeb bohosluzby.cirkev.cz.

V souvislosti s uvedením biskupa P. Konzbula do úřadu je na programu projednání změn v obsazení komisí či rad ČBK. Biskupové a zástupci řeholí mají rovněž debatovat o uspořádání akce zaměřené na představení víry nebo věřících širší společnosti.

Třetí den programu je vyhrazen pro přípravný studijní den zaměřený na oblast školství a náboženské výchovy.

Věřící se s biskupy a zástupci ženských i mužských řádů mohou setkat při mši svaté, která se bude konat v úterý 18. října od 17.30 v katedrále Petra a Pavla na brněnském Petrově. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka OP, kazatelem potom královéhradecký biskup Jan Vokál.

Plenární zasedání ČBK se do Vranova vrací po třech letech, kdy zde proběhlo společné zasedání České biskupské konference a Konferencie biskupov Slovenska.

Autor článku: František Jemelka