Plenární zasedání ČBK opět po třech letech hostí Vranov u Brna

Do Duchovního centra sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna zavítají účastníci 107. plenárního zasedání ČBK, které proběhne mezi 17. a 19. říjnem 2016. S biskupy českých a moravských diecézí i zástupci řeholí se mohou věřící setkat při úterní podvečerní mši svaté v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla.
Publikováno: 17. 10. 2016 7:15

Foto: Ojin / CC BY-SA 3.0

Účastníci setkání se seznámí s aktuálním děním v římskokatolické církvi a budou projednávat témata související s hospodařením.

Taktéž jim budou představeny materiály z oblasti katecheze a vzdělávání (dokument Česká katolická škola s doporučeními k obsahu i formám výuky pro zřizovatele škol; informační materiál pro ty, kteří se v církvi věnují neslyšícím) či IT (novinky ve fungování on-line vyhledávání bohoslužeb bohosluzby.cirkev.cz.

V souvislosti s uvedením biskupa P. Konzbula do úřadu je na programu projednání změn v obsazení komisí či rad ČBK. Biskupové a zástupci řeholí mají rovněž debatovat o uspořádání akce zaměřené na představení víry nebo věřících širší společnosti.

Třetí den programu je vyhrazen pro přípravný studijní den zaměřený na oblast školství a náboženské výchovy.

Věřící se s biskupy a zástupci ženských i mužských řádů mohou setkat při mši svaté, která se bude konat v úterý 18. října od 17.30 v katedrále Petra a Pavla na brněnském Petrově. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka OP, kazatelem potom královéhradecký biskup Jan Vokál.

Plenární zasedání ČBK se do Vranova vrací po třech letech, kdy zde proběhlo společné zasedání České biskupské konference a Konferencie biskupov Slovenska.

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021