Plenární zasedání ČBK opět po třech letech hostí Vranov u Brna

Do Duchovního centra sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna zavítají účastníci 107. plenárního zasedání ČBK, které proběhne mezi 17. a 19. říjnem 2016. S biskupy českých a moravských diecézí i zástupci řeholí se mohou věřící setkat při úterní podvečerní mši svaté v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla.
Publikováno: 17. 10. 2016 9:15

Foto: Ojin / CC BY-SA 3.0

Účastníci setkání se seznámí s aktuálním děním v římskokatolické církvi a budou projednávat témata související s hospodařením.

Taktéž jim budou představeny materiály z oblasti katecheze a vzdělávání (dokument Česká katolická škola s doporučeními k obsahu i formám výuky pro zřizovatele škol; informační materiál pro ty, kteří se v církvi věnují neslyšícím) či IT (novinky ve fungování on-line vyhledávání bohoslužeb bohosluzby.cirkev.cz.

V souvislosti s uvedením biskupa P. Konzbula do úřadu je na programu projednání změn v obsazení komisí či rad ČBK. Biskupové a zástupci řeholí mají rovněž debatovat o uspořádání akce zaměřené na představení víry nebo věřících širší společnosti.

Třetí den programu je vyhrazen pro přípravný studijní den zaměřený na oblast školství a náboženské výchovy.

Věřící se s biskupy a zástupci ženských i mužských řádů mohou setkat při mši svaté, která se bude konat v úterý 18. října od 17.30 v katedrále Petra a Pavla na brněnském Petrově. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka OP, kazatelem potom královéhradecký biskup Jan Vokál.

Plenární zasedání ČBK se do Vranova vrací po třech letech, kdy zde proběhlo společné zasedání České biskupské konference a Konferencie biskupov Slovenska.

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020

Papež: Soucit je důvěra v prozřetelnou Otcovu lásku

Před dnešním polednem dorazila na Svatopetrské náměstí asi tisícovka lidí, aby si vyslechla pravidelnou promluvu Petrova nástupce, pomodlila se spolu s ním a dostala apoštolské požehnání. Papež František komentoval evangelium (Mt 14,13-21), které bylo čteno při mši svaté tuto, v pořadí již 18. neděli liturgického mezidobí, a podává Ježíšovo zázračné rozmnožení chlebů a ryb.
02.08.2020

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti - 18. neděle v mezidobí

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti na 18. neděle v mezidobí má název S ním to dáš.
01.08.2020

Zamyšlení Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, o kněžství

„Kněžství tak pro křesťana není pouhý úřad nebo funkce, ale jde o podstatu, bytostně přítomnou v duši člověka. Obvykle se tato skutečnost vyjadřuje slovy nezrušitelné znamení, které je do duše vtisknuto přijetím svátosti," uvádí českobudějovický biskup Vlastimil Kročil ve svém zamyšlení nad významem svátosti řádu církve (jáhenství, kněžství a biskupství) v souvislosti s blížící se liturgickou památkou sv. Jana Marie Vianney, svatého faráře arského, kterou si budeme připomínat 4. srpna.
31.07.2020