Etiopská církev uspořádala workshop na ochranu dětí

Etiopská katolická církevní komise pro sociální věci a rozvoj (The Ethiopian Catholic Church Social and Development Commission - ECC SDCO) uspořádala setkání pro všechny, kteří pracují s dětmi, seniory a lidmi se speciálními potřebami v rámci církevních projektů v různých částech země. Konzultační setkání se konalo v Addis Abebě s cílem rozšířit ochranu dětí a sdílet zkušenost mezi realizátory projektů z různých diecézí.
Publikováno: 14. 11. 2016 18:26

Výkonný ředitel ECC SDCO Bekele Moges řekl, že sociální začlenění je jedna z priorit církve. Uvedl, že sociální začlenění by se mělo rozšířit na děti, seniory, lidi se speciálními potřebami a sociálně vyloučené osoby, pro které byla církev vždy jejich hlasem.

Sešli jsme se zde z různých diecézí, abychom v diskusi identifikovali potřeby sociálně vyloučených lidí a našli způsob, jak na ně reagovat. Setkání by nám také mělo nastínit stezku, po které budeme v budoucnosti dále pokračovat,“ uvedl Bekele Moges.

Výkonný ředitel zdůraznil, že práce s dětmi a se seniory není jednoduchý úkol vzhledem k často pesimistickému postoji ze strany společnosti. „Sociální začlenění je naše priorita, takže práce s místními komunitami a rodinami je základem pro reintegraci dětí,“ řekl.

Dodal, že církev byla dosud úspěšná při propojování rodin a místních komunit se životy příjemců pomoci, kteří jsou podporováni z různých projektů. Dále požádal sociální pracovníky, aby brali v úvahu důležitost toho, že se musí příjemci pomoci cítit jako součást společnosti

Desítky tisíc dětí v Etiopii prošly v Etiopii církevními programy sociálního začleňování. V současné době církev vede 41 center sociální integrace především prostřednictvím náboženských kongregací.

(zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

CCEE a COMECE: „Společně usilujme o obnovu, při které nikdo nezůstane pozadu“

Ve středu 3. června se v St. Gallen virtuálně setkali zástupci CCEE (Rada evropských biskupských konferencí) a COMECE (Komise biskupských konferencí Evropské unie), aby společně zhodnotili dopady pandemie Covid-19 na každodenní život církve a společnosti v jednotlivých evropských státech, možnostech spolupráce a vztazích mezi státem a církví, které byly v průběhu pandemie narušeny.
05.06.2020

Děkuji všem, kdo za epidemie prokazovali skutky lásky, píše arcibiskup Graubner

S vděčností za všechno, čím pomáhali ulehčit druhým čas koronaviru, i s výzvou k obnově života se arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, obrací k lidem svým pastýřským listem.
05.06.2020

Kardinál Koch: Ekumena dnes potřebuje především vědět, kam chce dojít

Rozhovor s kardinálem Kurtem Kochem, předsedou Papežské rady pro jednotu křesťanů, u příležitosti dnešního 60. výročí založení této instituce a 25. výročí encykliky Jana Pavla II. Ut unum sint z 25. května 1995. V dialogu vždycky víc dostáváme než dáváme, ujišťuje švýcarský kardinál stojící již deset let v čele této papežského úřadu pro ekumenismus. Zároveň poukazuje také na základní problém dnešní ekumeny: musíme se shodnout na společném cíli.
05.06.2020

Na Velehrad se letos dostanete jen s místenkou

Ve dnech 4. a 5. července ožívá Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. To je letos nemožné, přesto Dny lidí dobré vůle budou. I když v omezeném režimu – pouze s místenkou jak na benefiční koncert, tak na slavnostní bohoslužbu. Celý poutní areál bude muset být z důvodu kapacitních opatření uzavřen. Každoroční aktivity pro rodiny ani setkání vozíčkářů se tak letos konat nemohou.
05.06.2020

Roušky s nápisem PUSU! vynesly Charitě sto tisíc

Celý květen kupovali Jihomoravané roušky s nápisem PUSU! Pomyslnou májovou pusou přispěli Diecézní charitě Brno částkou 100 528 korun v boji proti šíření nového koronaviru mezi nejohroženějšími. Výtěžek pomůže Diecézní charitě Brno s výdaji na ochranné pomůcky pro klienty i pracovníky, které jen za první měsíce pandemie vzrostly na více než 1 milión korun. Charita se i v době nouzového stavu denně starala o 3 tisíce seniorů, nemocných nebo lidí bez přístřeší.
05.06.2020