Etiopská církev uspořádala workshop na ochranu dětí

Etiopská katolická církevní komise pro sociální věci a rozvoj (The Ethiopian Catholic Church Social and Development Commission - ECC SDCO) uspořádala setkání pro všechny, kteří pracují s dětmi, seniory a lidmi se speciálními potřebami v rámci církevních projektů v různých částech země. Konzultační setkání se konalo v Addis Abebě s cílem rozšířit ochranu dětí a sdílet zkušenost mezi realizátory projektů z různých diecézí.
Publikováno: 14. 11. 2016 17:26

Výkonný ředitel ECC SDCO Bekele Moges řekl, že sociální začlenění je jedna z priorit církve. Uvedl, že sociální začlenění by se mělo rozšířit na děti, seniory, lidi se speciálními potřebami a sociálně vyloučené osoby, pro které byla církev vždy jejich hlasem.

Sešli jsme se zde z různých diecézí, abychom v diskusi identifikovali potřeby sociálně vyloučených lidí a našli způsob, jak na ně reagovat. Setkání by nám také mělo nastínit stezku, po které budeme v budoucnosti dále pokračovat,“ uvedl Bekele Moges.

Výkonný ředitel zdůraznil, že práce s dětmi a se seniory není jednoduchý úkol vzhledem k často pesimistickému postoji ze strany společnosti. „Sociální začlenění je naše priorita, takže práce s místními komunitami a rodinami je základem pro reintegraci dětí,“ řekl.

Dodal, že církev byla dosud úspěšná při propojování rodin a místních komunit se životy příjemců pomoci, kteří jsou podporováni z různých projektů. Dále požádal sociální pracovníky, aby brali v úvahu důležitost toho, že se musí příjemci pomoci cítit jako součást společnosti

Desítky tisíc dětí v Etiopii prošly v Etiopii církevními programy sociálního začleňování. V současné době církev vede 41 center sociální integrace především prostřednictvím náboženských kongregací.

(zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Národní synodální setkání: V synodálním procesu budeme pokračovat

Na Velehradě se 6. července 2022 za účasti českých a moravských biskupů, členů národního synodálního týmu, diecézních koordinátorů, zástupců z diecézí a exarchátu a dalších významných hostů uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání
06.07.2022

Národní synodní setkání na Velehradě živě na kanále YT

6. července se na Velehradě koná celodenní Národní synodální setkání, které završí národní fázi Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání. Jednání můžete sledovat díky streamu na kanále YouTube. Mši svatou z velehradské baziliky bude přenášet živě od 17.00 hodin Televize Noe.
06.07.2022

Cyrilometodějská pouť s modlitbami za Ukrajinu

Namísto horkem rozpáleného nádvoří vítaly letos tisíce poutníků na Velehradě mraky a déšť. Ani ten je ale neodradil od účasti na mši svaté z Národní cyrilometodějské pouti, po dvou letech opět bez protiepidemických omezení. Hlavním celebrantem byl kardinál Michael Czerny, prefekt Dikasteria pro podporu integrálního lidského rozvoje a blízký spolupracovník papeže Františka.
05.07.2022

Biskupové na Velehradě ocenili významné osobnosti

Po slavnostní poutní mši svaté 5. července na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik významných osobností z různých oblastí veřejného života. Představujeme oceněné pro rok 2022.
05.07.2022

Arcidiecéze olomoucká má nového administrátora, zvolen byl biskup Josef Nuzík

V Olomouci se dnes, v pondělí 4. července 2022, sešel tzv. sbor poradců, aby po odchodu arcibiskupa Jana Graubnera, který se v sobotu ujal vedení pražské arcidiecéze, zvolil podle předpisů církevního práva nového administrátora olomoucké arcidiecéze. Stal se jím dosavadní pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík.
04.07.2022