Papežská komise pro ochranu nezletilých spustila webové stránky

Papežská komise pro ochranu nezletilých, kterou ustavil papež František v březnu loňského roku, spustila webové stránky. Na nich představuje široké veřejnosti své aktivity, jež vykonává po celém světě ve spolupráci s místními církvemi, nejlepší postupy pro ochranu mladistvých, vzdělávací programy nebo církevní dokumenty.
Publikováno: 7. 12. 2016 13:30

Členy komise je osm odborníků vysoké úrovně, čtyři muži a čtyři ženy, kteří se boji proti zneužívání a jeho prevenci věnují z hlediska psychologie, psychiatrie, práva, společenských věd nebo morální teologie. Jednou z členek je i Marie Collinsová, která se sama v dětství stala obětí zneužívání a nyní se zasazuje za ochranu dětí.

Jak uvádí papežská komise v tiskovém prohlášení, webové stránky www.protectionofminors.va jsou zatím v BETA verzi a stále se vyvíjí. Portál je v současnosti dostupný v angličtině, připravuje se také španělská, italská, portugalská a francouzská verze.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Papež František: Kdo ctí Boha, váží si lidí

Dopolední generální audience Svatého otce se, za účasti několika set lidí, konala ve vatikánské aule Pavla VI. Papež František uzavřel svoji reflexi o Žalmech v rámci série katechezí na téma modlitba. Řekl, že Žalmy nám umožňují „nazírat realitu očima samotného Boha“.
21.10.2020

Brněnské biskupství zve k zapojení do projektu Náš společný domov

Svatý František z Assisi řekl: „Příroda je krásná kniha, v níž k nám promlouvá Bůh a sděluje nám něco ze své krásy a dobroty.“ Aby i další generace „měly co číst“, zve Biskupství brněnské prostřednictvím svého Diecézního katechetického centra k zapojení do projektu Náš společný domov. Začíná 24. října 2020 a končí s rokem Laudato si´ 24. května. 2021.
20.10.2020

Otec Maccalli: My misionáři jsme nebezpeční…

"Misionáři přerušují spirálu násilí skrze odpuštění. Také já jsem nabídl odpuštění těm, kdo mne věznili,“ říká otec Maccalli, misionář unesený v Nigeru v 17. září roku 2018 a před deseti dny propuštěný v Mali na svobodu.
20.10.2020

Nový film o Likvidaci lepry

Lepra je nemoc, která zdaleka nepatří minulosti. Ještě dnes sužuje život mnoha lidem v chudých zemích. Nový dokumentární film o organizaci Likvidace lepry, která se bojem s touto obávanou nemocí zabývá, mohou zájemci zhlédnout na platformě Youtube.
20.10.2020

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020