Papežská komise pro ochranu nezletilých spustila webové stránky

Papežská komise pro ochranu nezletilých, kterou ustavil papež František v březnu loňského roku, spustila webové stránky. Na nich představuje široké veřejnosti své aktivity, jež vykonává po celém světě ve spolupráci s místními církvemi, nejlepší postupy pro ochranu mladistvých, vzdělávací programy nebo církevní dokumenty.
Publikováno: 7. 12. 2016 12:30

Členy komise je osm odborníků vysoké úrovně, čtyři muži a čtyři ženy, kteří se boji proti zneužívání a jeho prevenci věnují z hlediska psychologie, psychiatrie, práva, společenských věd nebo morální teologie. Jednou z členek je i Marie Collinsová, která se sama v dětství stala obětí zneužívání a nyní se zasazuje za ochranu dětí.

Jak uvádí papežská komise v tiskovém prohlášení, webové stránky www.protectionofminors.va jsou zatím v BETA verzi a stále se vyvíjí. Portál je v současnosti dostupný v angličtině, připravuje se také španělská, italská, portugalská a francouzská verze.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022