Papežská komise pro ochranu nezletilých spustila webové stránky

Datum publikace7. 12. 2016, 12.30

Papežská komise pro ochranu nezletilých, kterou ustavil papež František v březnu loňského roku, spustila webové stránky. Na nich představuje široké veřejnosti své aktivity, jež vykonává po celém světě ve spolupráci s místními církvemi, nejlepší postupy pro ochranu mladistvých, vzdělávací programy nebo církevní dokumenty.

Členy komise je osm odborníků vysoké úrovně, čtyři muži a čtyři ženy, kteří se boji proti zneužívání a jeho prevenci věnují z hlediska psychologie, psychiatrie, práva, společenských věd nebo morální teologie. Jednou z členek je i Marie Collinsová, která se sama v dětství stala obětí zneužívání a nyní se zasazuje za ochranu dětí.

Jak uvádí papežská komise v tiskovém prohlášení, webové stránky www.protectionofminors.va jsou zatím v BETA verzi a stále se vyvíjí. Portál je v současnosti dostupný v angličtině, připravuje se také španělská, italská, portugalská a francouzská verze.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Ondřej Mléčka