Papežská komise pro ochranu nezletilých spustila webové stránky

Papežská komise pro ochranu nezletilých, kterou ustavil papež František v březnu loňského roku, spustila webové stránky. Na nich představuje široké veřejnosti své aktivity, jež vykonává po celém světě ve spolupráci s místními církvemi, nejlepší postupy pro ochranu mladistvých, vzdělávací programy nebo církevní dokumenty.
Publikováno: 7. 12. 2016 13:30

Členy komise je osm odborníků vysoké úrovně, čtyři muži a čtyři ženy, kteří se boji proti zneužívání a jeho prevenci věnují z hlediska psychologie, psychiatrie, práva, společenských věd nebo morální teologie. Jednou z členek je i Marie Collinsová, která se sama v dětství stala obětí zneužívání a nyní se zasazuje za ochranu dětí.

Jak uvádí papežská komise v tiskovém prohlášení, webové stránky www.protectionofminors.va jsou zatím v BETA verzi a stále se vyvíjí. Portál je v současnosti dostupný v angličtině, připravuje se také španělská, italská, portugalská a francouzská verze.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Slunce, šaty a zmrzlina. To jsou pro nás indicie začátku léta. Co na tom, že oficiálně ještě nezačalo. Pro mě už je tu. A navíc oslavujeme narozeniny celé naší církve. Slavnost seslání Ducha Svatého a tak si můžeme užívat dvojnásob. A když je důvod slavit, proč toho nevyužít a nepřečíst si IN!
01.06.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 1. do 7. června 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
01.06.2020

Papež František: My, lidé, jsme chrámem Ducha svatého, nikoli ekonomik

Naposledy a zároveň poprvé v této velikonoční době zazněla mariánská modlitba Regina caeli na Svatopetrském náměstí za přítomnosti několika set věřících, které papež František v poslední den tohoto liturgického období oslovil z okna ve třetím patře Apoštolského paláce.
31.05.2020

Abeceda křesťanské víry - 11. díl CH - Charisma

Dalším písmenem v abecedě je písmeno CH jako charisma. Toto slovo je řeckého původu. Je to především dar, který dostáváme z darů Ducha Svatého. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
29.05.2020

Poselství Svatého otce Františka k 106. světovému dni migrantů a uprchlíků

Zveřejňujeme v plném znění český překlad poselství Svatého otce Františka ke 106. světovému dni migrantů a uprchlíků, který připadá na neděli 27. září. Papež František dal svému poselství k této události titul: „Přinuceni k útěku jako Ježíš Kristus“.
29.05.2020