Mezinárodní Charita vyzvala k okamžitému ukončení konfliktu v Aleppu

(Video uvnitř) Celosvětová konfederace humanitárních organizací Caritas Internationalis vyzvala k okamžitému ukončení konfliktu v Aleppu, přísunu humanitární pomoci a ochraně civilistů. S blížícími se Vánoci také tato mezinárodní Charita spustila novou kampaň za mír, pro kterou vytvořila také grafická díla.
Publikováno: 16. 12. 2016 11:45

„Caritas vyzývá k okamžitému ukončení konfliktu, k přísunu humanitární pomoci potřebným a k ochraně životů civilistů,“ napsala na svých stránkách celosvětová konfederace humanitárních organizací Caritas Intarnationalis. Upozornila současně na situaci 250 tisíců civilistů, kteří zůstali uvěznění ve východním Aleppu poté, co tuto část města převzala syrská vojska.

Podle organizace je nyní vhodný čas k politickým vyjednáváním o ukončení války.

Dílo syrského uprchlíka Tammama Azzama: Snění o míru v Sýrii o těchto Vánocích

Podle mezinárodní Charity je Sýrie v současnosti největší humanitární výzvou. Téměř 13,5 milionu lidí zde potřebuje pomoc, 6,5 milionu jich je vnitřně přesídlených. Jen v Sýrii dosud pomohlo skrze Charitu 870 tisíc lidí z celého světa celkovou částkou 43,6 milionu dolarů.

„Jsme všichni s Aleppem,“ uvedl patriarcha melchitské řeckokatolické církve Řehoř III. Laham. „Děkujeme všem, kdo podporují Aleppo zvenčí, aby tak ulevili utrpení a přivedli lidi zpět do tohoto milovaného města.“

„Někdy se zdá, že je v Sýrii stále zima, nikdy nepřichází Vánoce,“ řekl prezident Caritas Internationalis kardinál Luis Antonio Tagle. „Tato válka je tou nehorší zimou pro Sýrii. Víme ale, že po zimě přichází jaro. “

Charita pověřila syrského uprchlíka Tammama Azzama, aby vytvořil umělecké dílo, které odráží naději na mír v Sýrii. Dílo zveřejnila organizace na Twitteru se slovy: „Snění o míru v Sýrii o těchto Vánocích“. Současně sestavila krátký animovaný film, který využívá obrázky ze zničených měst v zemi.

Caritas Internationalis je celosvětová konfederace katolických humanitárních organizací, převážně charit. V současnosti má 162 členů včetně Charity Česká republika. 

(zdroj: Caritas Internationalis, SIR)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021