Mezinárodní Charita vyzvala k okamžitému ukončení konfliktu v Aleppu

(Video uvnitř) Celosvětová konfederace humanitárních organizací Caritas Internationalis vyzvala k okamžitému ukončení konfliktu v Aleppu, přísunu humanitární pomoci a ochraně civilistů. S blížícími se Vánoci také tato mezinárodní Charita spustila novou kampaň za mír, pro kterou vytvořila také grafická díla.
Publikováno: 16. 12. 2016 11:45

„Caritas vyzývá k okamžitému ukončení konfliktu, k přísunu humanitární pomoci potřebným a k ochraně životů civilistů,“ napsala na svých stránkách celosvětová konfederace humanitárních organizací Caritas Intarnationalis. Upozornila současně na situaci 250 tisíců civilistů, kteří zůstali uvěznění ve východním Aleppu poté, co tuto část města převzala syrská vojska.

Podle organizace je nyní vhodný čas k politickým vyjednáváním o ukončení války.

Dílo syrského uprchlíka Tammama Azzama: Snění o míru v Sýrii o těchto Vánocích

Podle mezinárodní Charity je Sýrie v současnosti největší humanitární výzvou. Téměř 13,5 milionu lidí zde potřebuje pomoc, 6,5 milionu jich je vnitřně přesídlených. Jen v Sýrii dosud pomohlo skrze Charitu 870 tisíc lidí z celého světa celkovou částkou 43,6 milionu dolarů.

„Jsme všichni s Aleppem,“ uvedl patriarcha melchitské řeckokatolické církve Řehoř III. Laham. „Děkujeme všem, kdo podporují Aleppo zvenčí, aby tak ulevili utrpení a přivedli lidi zpět do tohoto milovaného města.“

„Někdy se zdá, že je v Sýrii stále zima, nikdy nepřichází Vánoce,“ řekl prezident Caritas Internationalis kardinál Luis Antonio Tagle. „Tato válka je tou nehorší zimou pro Sýrii. Víme ale, že po zimě přichází jaro. “

Charita pověřila syrského uprchlíka Tammama Azzama, aby vytvořil umělecké dílo, které odráží naději na mír v Sýrii. Dílo zveřejnila organizace na Twitteru se slovy: „Snění o míru v Sýrii o těchto Vánocích“. Současně sestavila krátký animovaný film, který využívá obrázky ze zničených měst v zemi.

Caritas Internationalis je celosvětová konfederace katolických humanitárních organizací, převážně charit. V současnosti má 162 členů včetně Charity Česká republika. 

(zdroj: Caritas Internationalis, SIR)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejíž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021

Nové biskupské svěcení v Číně

V čínské provincii Kan-su byl 28. července vysvěcen nový pomocný biskup, pátý pastýř čínské katolické církve jmenovaný poté, co vstoupila v platnost dočasná dohoda mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů.
29.07.2021

Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.
28.07.2021

Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
28.07.2021