Mezinárodní Charita vyzvala k okamžitému ukončení konfliktu v Aleppu

(Video uvnitř) Celosvětová konfederace humanitárních organizací Caritas Internationalis vyzvala k okamžitému ukončení konfliktu v Aleppu, přísunu humanitární pomoci a ochraně civilistů. S blížícími se Vánoci také tato mezinárodní Charita spustila novou kampaň za mír, pro kterou vytvořila také grafická díla.
Publikováno: 16. 12. 2016 12:45

„Caritas vyzývá k okamžitému ukončení konfliktu, k přísunu humanitární pomoci potřebným a k ochraně životů civilistů,“ napsala na svých stránkách celosvětová konfederace humanitárních organizací Caritas Intarnationalis. Upozornila současně na situaci 250 tisíců civilistů, kteří zůstali uvěznění ve východním Aleppu poté, co tuto část města převzala syrská vojska.

Podle organizace je nyní vhodný čas k politickým vyjednáváním o ukončení války.

Dílo syrského uprchlíka Tammama Azzama: Snění o míru v Sýrii o těchto Vánocích

Podle mezinárodní Charity je Sýrie v současnosti největší humanitární výzvou. Téměř 13,5 milionu lidí zde potřebuje pomoc, 6,5 milionu jich je vnitřně přesídlených. Jen v Sýrii dosud pomohlo skrze Charitu 870 tisíc lidí z celého světa celkovou částkou 43,6 milionu dolarů.

„Jsme všichni s Aleppem,“ uvedl patriarcha melchitské řeckokatolické církve Řehoř III. Laham. „Děkujeme všem, kdo podporují Aleppo zvenčí, aby tak ulevili utrpení a přivedli lidi zpět do tohoto milovaného města.“

„Někdy se zdá, že je v Sýrii stále zima, nikdy nepřichází Vánoce,“ řekl prezident Caritas Internationalis kardinál Luis Antonio Tagle. „Tato válka je tou nehorší zimou pro Sýrii. Víme ale, že po zimě přichází jaro. “

Charita pověřila syrského uprchlíka Tammama Azzama, aby vytvořil umělecké dílo, které odráží naději na mír v Sýrii. Dílo zveřejnila organizace na Twitteru se slovy: „Snění o míru v Sýrii o těchto Vánocích“. Současně sestavila krátký animovaný film, který využívá obrázky ze zničených měst v zemi.

Caritas Internationalis je celosvětová konfederace katolických humanitárních organizací, převážně charit. V současnosti má 162 členů včetně Charity Česká republika. 

(zdroj: Caritas Internationalis, SIR)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020