Kardinál Duka zahájí oběd pro lidi na okraji společnosti

Datum publikace24. 12. 2016, 13.00

Komunita Sant'Egidio pohostí na Hod Boží vánoční při Vánočním obědě na dvou místech v Praze na 350 lidí na okraji společnosti. V Arcibiskupském paláci oběd slavnostně zahájí kardinál Dominik Duka. Hosty budou lidé bez domova, senioři, uprchlíci a postižení.

Foto: Zdeněk Ovčačík, Člověk a víra

Dne 25. prosince se ve 12.30 hodin uskuteční již sedmnáctý ročník Vánočního oběda. Hodovat se bude v sále kardinála Berana v Arcibiskupském paláci na Hradčanech a v refektáři Katolické teologické fakulty v Dejvicích. K jednomu stolu tam usednou staří a osamělí lidé, lidé bez domova, uprchlíci, zdravotně postižení a další lidé, kteří se z různých důvodů ocitli na okraji společnosti či v nouzi. Slavnostní oběd pro ně připravila Komunita Sant'Egidio, celosvětové hnutí katolické církve (www.santegidio.org). Oběd již tradičně zahájí arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka.

Organizátoři očekávají účast cca 350 pozvaných hostů a sto dobrovolníků. Ti mají mezi sebou rozdělené role – někteří dobrovolníci servírují a jiní usednou za slavnostně prostřený stůl spolu s hosty.

(text: Sant'Egidio)

Autor článku: Ondřej Mléčka