Papežská sbírka pomůže o Vánocích dvěma milionům lidí na Ukrajině

Díky papeži Františkovi se o Vánocích dostane pomoci více než dvěma milionům lidí na Ukrajině, kteří se nachází v humanitární nouzi. Papežská charitativní instituce Cor unum informovala, že rozdělí 6 milionů eur (162 milionů Kč) ze sbírky, která proběhla v celé Evropě 24. března 2016.
Publikováno: 28. 12. 2016 15:00

Foto: European Commission DG / CC BY-NC-ND

Částka je první pomocí ze sbírky, při níž se v Evropě vybralo celkem 12 milionů eur. Podpoří se jimi potřební lidé bez rozdílů vyznání v Doněcké, Luganské, Záporožské, Charkovské a Dněpropetrovské oblasti.

Místní výbor pro rozdělování pomoci, který vede pomocný biskup charkovsko-záporožské diecéze Jan Sobiło ve spolupráci s apoštolským nunciem arcibiskupem Claudiem Gugerottim, od července vyhodnocoval různé projekty předložené křesťanskými charitativními organizacemi nebo mezinárodními humanitárními agenturami.

Výbor nakonec rozhodl o podpoření 20 rozsáhlejších projektů částkou 250 tisíc eur (6,7 milionu Kč) a 39 menších „solidárních“ iniciativ částkou 20 tisíc eur.

Peníze budou určeny na projekty týkající se potravin, bydlení a zdravotní péče.

Sbírka na Ukrajinu proběhla v celé Evropě 24. dubna 2016. Čeští dárci přispěli částkou více než 9,5 milionu Kč.

Podle nedávné zprávy Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky se vyžádal konflikt na východní Ukrajině od poloviny předloňského roku 9.758 životů a 23.000 zraněných.

(zdroj: Pope For Ukraine)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020

Hospodaření s časem a delegování – lektor RNDr. Michal Chytil, DrSc.

Jednodenní seminář o hospodaření s časem a delegování určený pro kněze, jáhny a seminaristy, max. 20 účastníků. Seminář vede zkušený, empatický a zábavný lektor, který upozorňuje, že je poněkud vetchý, takže je prozíravé přihlásit se raději na dřívější termín :-)
24.01.2020