Vánoční svátky v Indii uctili i hinduisté

Zhruba 45 tisíc hinduistů se zúčastnilo vánočních oslav v indickém státě Urísa. Jedná se o historickou událost vzhledem ke skutečnosti, že v tomto státě došlo v roce 2008 k vůbec nejrozsáhlejšímu pronásledování křesťanů v Indii.
Publikováno: 29. 12. 2016 12:00

Kněz Prasanna Pradhan z katedrály sv. Vincenta v hlavním městě Bhuvanéšvaru řekl, že místní lidé „mají hluboký smysl pro respekt a úctu k Ježíši, který umí rozptýlit temnoty svárů a rozdělení a naopak posiluje svazky mezi lidmi“.

Podle něj je to reakce na sektářské násilí, které v zemi v létě 2008 rozpoutali hinduisté, což vyústilo v zabití zhruba 100 lidí a zničení 300 kostelů a modliteben. „Dnes už lidé jiných náboženství rozumí křesťanství mnohem lépe,“ uvedl Pradhan.

Místní arcibiskup John Barwa poděkoval vládě za zajištění ochrany pro křesťany, obzvláště ty, kteří byli perzekuováni v regionu Kandhamal.

Vánoce nám připomínají narození Krista, který se obětoval, aby zachránil hříšníky. Vánoční příběh vypráví o tom, jak se Syn Boží stal člověkem a žil na zemi. Připomíná nám, čeho Kristus dosáhl na kříži a jak porazil smrt. Je to příběh, který vysvětluje, jak se hříšník může setkat s Bohem,“ dodal arcibiskup.

V hlavním městě byla také den slavnosti Narození Páně zasvěcen péči o chudé a potřebné. Misionářky milosrdenství Matky Terezy tam rozdávaly stovky jídel, která byla určena chudým lidem.

(zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Evropské dotační možnosti pro poskytovatele sociálních služeb

I v novém programovém období EU pokračuje dotační podpora pro poskytovatele sociálních služeb, a to jak na investiční aktivity, tak na ty neinvestiční. Kromě sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. je podpora směřována i do sociálního bydlení, sociálního podnikání a vzdělávání zaměstnanců.
07.12.2022

Kdo si odnese letos ceny SIGNÁLY AWARDS 2022 ?

06.12.2022

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022