Apoštolát modlitby mění svou podobu

05. 01. 2017 téma: Apoštolát modlitby Rubrika: Papež František
Celosvětová síť modliteb s papežem Františkem mění od letošního roku svou podobu. Jeden z úmyslů (střídavě všeobecný nebo evangelizační) bude papež vyhlašovat vždy až na začátku každého měsíce. Úmysl tak bude moci reagovat na aktuální potřeby. Přinášíme komentář otce Pavla Ambrose SJ, který je v ČR národním ředitelem Apoštolátu modlitby.

Foto: Lauren Cater / CNA

Světová síť modlitby s papežem Františkem mění v roce 2017 svoji formu. Na svátek Křtu Páně, v neděli 8. ledna 2017, papež František svěří do našich modliteb jeden ze svých úmyslů. Tradičně jsou na každý měsíc představeny úmysl všeobecný a misijní. Již známé úmysly pro rok 2017 budou doplněny o aktuální úmysl všeobecný, druhý měsíc o úmysl misijní.

Je přáním Svatého Otce, abychom s ním sdíleli všechny ohlasy, které k němu přicházejí. Rozhodl se nás ještě víc zmobilizovat k modlitbě a pomoci. Vždy při první modlitbě Anděl Páně v měsíci nás seznámí se svým úmyslem. Bude odrážet jeho bezprostřední starosti a znepokojení. Doslova hovoří o úmyslu na poslední chvíli, kdy je možné ještě něco udělat („last minute“ úmysl). Chce nás tím vytrhnout z globální lhostejnosti, která zachvacuje svět.  Tento úmysl bude doprovázeno papežským videem, které bude zveřejněno den poté.

Český překlad bude zveřejněn na internetových stránkách jezuit.cz a www.modlitba.net.

otec Pavel Ambros SJ

„Bože, buď milostiv a žehnej nám, ukaž nám svou jasnou tvář!“ (Žl 67,2)

Přehled úmyslů Apoštolátu modlitby na rok 2017 naleznete ZDE.

Autor článku: Ondřej Mléčka