Nový vatikánský úřad pro uprchlíky zahájil první mediální kampaň

Sekce pro migraci a uprchlíky nového úřadu na podporu integrálního lidského rozvoje oznámila zahájení své první mediální kampaně. Přestože nový úřad vede kardinál Peter Turkson, samotnou sekci pro migraci a uprchlíky vede přímo osobně papež František. To ukazuje jeho zvláštní zájem o celou uprchlickou krizi. Nová mediální kampaň bude zahájena na 103. Světový den pro migranty a uprchlíky, který se bude připomínat 15. ledna 2017.
Publikováno: 13. 1. 2017 16:45

Od 12. do 15. ledna budou tweety papeže Františka zaměřeny na uprchlíky a migranty a budou přímo linkovány na stránky sekce na Facebooku, kde jsou prezentovány krátké příběhy a reflexe v souvislosti s tématem dne.

Mediální účty sekce jsou uvedeny níže:

Anglicky - https://twitter.com/M_RSection

Italsky - https://twitter.com/M_RSezione

Španělsky - https://twitter.com/M_RSeccion

Francouzsky - https://twitter.com/M_RSection_Fr

Facebook: https://www.facebook.com/MandRSection/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/migrants-&-refugees-section

 Zdroj: Vatican Radio

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020