Nový vatikánský úřad pro uprchlíky zahájil první mediální kampaň

Sekce pro migraci a uprchlíky nového úřadu na podporu integrálního lidského rozvoje oznámila zahájení své první mediální kampaně. Přestože nový úřad vede kardinál Peter Turkson, samotnou sekci pro migraci a uprchlíky vede přímo osobně papež František. To ukazuje jeho zvláštní zájem o celou uprchlickou krizi. Nová mediální kampaň bude zahájena na 103. Světový den pro migranty a uprchlíky, který se bude připomínat 15. ledna 2017.
Publikováno: 13. 1. 2017 15:45

Od 12. do 15. ledna budou tweety papeže Františka zaměřeny na uprchlíky a migranty a budou přímo linkovány na stránky sekce na Facebooku, kde jsou prezentovány krátké příběhy a reflexe v souvislosti s tématem dne.

Mediální účty sekce jsou uvedeny níže:

Anglicky - https://twitter.com/M_RSection

Italsky - https://twitter.com/M_RSezione

Španělsky - https://twitter.com/M_RSeccion

Francouzsky - https://twitter.com/M_RSection_Fr

Facebook: https://www.facebook.com/MandRSection/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/migrants-&-refugees-section

 Zdroj: Vatican Radio

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021