KBS a ČBK zvou na konferenci věnovanou tématu náboženství a migrace

21. února 2017 proběhne na půdě Kněžského semináře sv. Cyrila a Metoděje v Bratislavě konference Náboženstvo a migrácia / Náboženství a migrace. Pořadatelem je Konferencia biskupov Slovenska (KBS) ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí (ČBK) a Rímskokatolíckou cyrilometodskou bohosloveckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave.
Publikováno: 19. 1. 2017 17:20

Ilustrační foto: Anton Frič

Úvod tohoto jednodenního setkání v Aule Benedikta XVI. na bratislavské Kapitulské ulici bude patřit předsedům pořádajících biskupských konferencí; vystoupí pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP (ČBK), bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský a Ján Figeľ, zvláštní vyslanec pro podporu náboženství nebo víry mimo EU.

Program první sekce konference se bude snažit odpovědět na otázku: Co říká Bible o putování? Zamýšlet se nad tím budou doc. Jaroslav Brož (Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze) a doc. Jozef Jančovič (Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave).

Druhý dopolední blok pak bude věnován tématu: Náboženství, církev a fenomén migrace. Hlavními řečníky zde budou doc. Jindřich Šrajer, Dr. theol. (Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích) a ThDr. Vladimír Thurzo (Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave).

Odpoledne se pak přítomní nejprve zaměří na téma: Posílení kresťanské identity jako odpověď 
na fenomén migrace; vystoupí košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč a plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub.

Poslední část programu před závěrečnou rekapitulací potom bude vyhrazena promýšlení otázky, zdali je migrační krize výzvou, nebo ohrožením. Věnovat se mu budou profesor Jan Sokol (Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze) a docent Vladimír Palko (Fakulta informatiky, Paneurópska vysoká škola, Bratislava).

Více informací naleznete zde.

Podrobnosti k programu a možnostem přihlášení jsou potom zde.

Najednotlivé příspěvky se můžete podívat zde.

(zdroj: TK KBS)

 

 

 

 

Soubory ke stažení

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021