KBS a ČBK zvou na konferenci věnovanou tématu náboženství a migrace

19. 01. 2017 téma: Pomoc uprchlíkům Rubrika: Domácí
21. února 2017 proběhne na půdě Kněžského semináře sv. Cyrila a Metoděje v Bratislavě konference Náboženstvo a migrácia / Náboženství a migrace. Pořadatelem je Konferencia biskupov Slovenska (KBS) ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí (ČBK) a Rímskokatolíckou cyrilometodskou bohosloveckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave.

Ilustrační foto: Anton Frič

Úvod tohoto jednodenního setkání v Aule Benedikta XVI. na bratislavské Kapitulské ulici bude patřit předsedům pořádajících biskupských konferencí; vystoupí pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP (ČBK), bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský a Ján Figeľ, zvláštní vyslanec pro podporu náboženství nebo víry mimo EU.

Program první sekce konference se bude snažit odpovědět na otázku: Co říká Bible o putování? Zamýšlet se nad tím budou doc. Jaroslav Brož (Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze) a doc. Jozef Jančovič (Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave).

Druhý dopolední blok pak bude věnován tématu: Náboženství, církev a fenomén migrace. Hlavními řečníky zde budou doc. Jindřich Šrajer, Dr. theol. (Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích) a ThDr. Vladimír Thurzo (Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave).

Odpoledne se pak přítomní nejprve zaměří na téma: Posílení kresťanské identity jako odpověď 
na fenomén migrace; vystoupí košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč a plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub.

Poslední část programu před závěrečnou rekapitulací potom bude vyhrazena promýšlení otázky, zdali je migrační krize výzvou, nebo ohrožením. Věnovat se mu budou profesor Jan Sokol (Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze) a docent Vladimír Palko (Fakulta informatiky, Paneurópska vysoká škola, Bratislava).

Více informací naleznete zde.

Podrobnosti k programu a možnostem přihlášení jsou potom zde.

Najednotlivé příspěvky se můžete podívat zde.

(zdroj: TK KBS)

 

 

 

 

Soubory ke stažení

Anotacie-Konferencia-21-februar-2017.pdf velikost: 501,2 KB Stáhnout
Autor článku: František Jemelka