Národní týden manželství začíná: Odnesete si recept?

Datum publikace13. 2. 2017, 17.30

Dnes začíná letošní ročník Národního týdne manželství, který má tentokráte podtitul: Recept na dobré manželství. Napříč celou republikou budou ve dnech 13.-19. února 2017 probíhat desítky akcí. Na co se můžete těšit a jakýže recept si to můžete odnést?

Ilustrační foto: Člověk a víra

Již jedenáctý ročník této akce zaměřené na přiblížení různých aspektů rodinného života a tématu vztahové stability širší veřejnosti zaštítí konání více než 120 akcí v 50 městech České republiky.

Národní týden manželství je čas naplněný přednáškami, workshopy, výstavami, modlitebními aktivitami, filmovými projekcemi i koncerty; tedy aktivity, při kterých mohou zájemci získat nové informace, dozvědět se o nových monžostech, získat odpovědi na své otázky ... Podrobnosti hledejte na webu pořadatele. Své příspěvky připravily různé organizace zabývající se rodinou, experti na vztahy, města, obce, školy, církevní společenství i další subjekty.

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii a v ČR je pořádán od roku 2007. Cílem akce je posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a též motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství. Partnery akce jsou v ČR Síť mateřských center, Společnost pro podporu rodiny, Etické fórum ČR, Asociace manželských poradců, nakladatelství Návrat domů, ACET, Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat, Asociace center pro rodinu a další organizace. Svou podporu iniciativě vyjádřila i Česká evangelikální aliance a Ekumenická rada církví.

(zdroj: www.tydenmanzelstvi.cz)

Autor článku: František Jemelka