banner sekce
Sekce

Mládež

Mladí lidé debatují v Olomouci o budoucnosti církve

Do Olomouce přijela v pátek 24. února asi stovka mladých lidí, aby tady společně s většinou českých a moravských biskupů debatovala nad aktuálními klady i zápory v církvi
Publikováno: 24. 2. 2017 10:19

 Zástupci z téměř 50 různých skupin vystoupí během pátečního dne s různými příspěvky, sobota bude ve znamení diskusí.

„Jsme rádi, že můžeme takto diskutovat mezi sebou i s biskupy o tom, co bychom rádi v církvi změnili, zároveň ale chceme nabídnout to, co umíme ke službě v církvi,“ komentovala delegátka z Olomoucké arcidiecéze Markéta Pavelková.

„Pro mě je to velice zajímavá příležitost, protože jako biskup nesmím ztratit kontakt s mladou generací,“ dodal olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

Olomouckému celostátnímu fóru předcházela fóra v jednotlivých diecézích. Zástupci z nich prezentují jejich závěry nyní na celonárodní úrovni, dále jsou zde zástupci nejrůznějších hnutí, komunit nebo vysokoškoláků.

V neděli vydají delegáti společné závěry, které budou mimo jiné sloužit i jako podklad pro Biskupskou synodu o mladých lidech, která se koná v roce 2018 ve Vatikánu.

Text: Anna Sýkorová

Fotografie: Jakub David

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021