Papež František českým ministrantům: Ať se všichni mladí lidé modlí růženec

Datum publikace16. 3. 2017, 13.00

Skupina ministrantů z pražských farností spolu s otci Markem Miškovským a Benediktem Hudemou se zúčastnila středeční generální audience s papežem Františkem ve Vatikánu. Hudebně nadaní ministranti hráli Svatému otci intrády od Ignáce Linka a díky tomu měli možnost ho osobně pozdravit. Krátké osobní setkání s papežem Františkem popsal pro Rádio Vaticana otec Hudema.

Foto: Daniel Ibanez/CNA

Kromě toho, že vyzval nás všechny a kluky, aby byli věrni svému křestnímu povolání, aby se modlili za něj a zvlášť se modlili modlitbu růžence, si také vzpomněl na našeho kardinála Miloslava Vlka. Moc na něj pamatuje v modlitbě a velice hezkým způsobem, který nedokážu přesně přeložit z italského jazyka, vyjádřil, že doufá, že zůstane vlkem až do konce. Myslel tím, aby měl dost síly a vytrval až do konce. Bylo velice hezké, že si na něj hned vzpomněl, že nás vyzval k modlitbě nejenom za sebe, ale i za našeho pana kardinála, který je ve vážném zdravotním stavu, a že pamatuje na naši českou místní církev,“ uvedl pro Rádio Vaticana otec Hudema.

V promluvě, která byla velice povzbuzující, nám slovy listu apoštola Pavla Římanům připomněl, že naše láska k ostatním není příležitostí k tomu, abychom se předváděli, jak jsme dobří před těmi druhými, ale že má vyvěrat z něčeho mnohem hlubšího, tedy našeho vztahu k Bohu.“

Bylo to pro nás velké povzbuzení – na jedné straně je vidět omezené, chabé síly Svatého otce, protože myslím, že je patrné, jak ho věk zmáhá. Na druhé straně je cítit nesmírná hloubka a síla toho, že je schopen vnímat v davech jednotlivce, vzpomenout si na existenci České republiky a uvědomit si, že má před sebou bandu patnácti, šestnácti kluků, kteří přijeli, aby se s ním setkali. Dokáže je brát vážně a ví, že to, co jim říká, bude mít konkrétní dopad na jejich životy… ” řekl otec Hudema, který je v pražské arcidiecézi zodpovědný za péči o ministranty.

Setkání bylo neskutečně nádherné a chtěl bych vyřídit hlavní zprávu, kterou nám papež František předal – a to všem mladým lidem, studentům – aby se všichni mladí lidé modlili růženec. Je to v těchto časech potřeba,” řekl Martin, student pražského Arcibiskupského gymnázia

Pro mne samozřejmě to bylo ohromně zajímavé a neskutečné setkání, protože Svatého otce znám pouze z fotek nebo videí, a tady jsem ho poprvé viděl jako člověka. Je to také pouhý člověk – prosil nás, abychom se za něj modlili, protože to má ohromně, ohromně těžké,” zamyslel se na závěr Prokop.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva