Kondolenční telegram papeže Františka ke skonu kardinála Miloslava Vlka

Datum publikace18. 3. 2017, 17.00

Přinášíme kondolenční telegram ke skonu kardinála Miloslava Vlka, tituláře baziliky Svatého Kříže v Jeruzalémě, emeritního arcibiskupa pražského, poslaný Svatým otcem jeho eminenci kardinálu Dominiku Dukovi OP, arcibiskupu pražskému.

TELEGRAM SVATÉHO OTCE

PAN KARDINÁL DOMINIK DUKA
ARCIBISKUP PRAŽSKÝ

DOZVĚDĚL JSEM SE ZPRÁVU O ODCHODU PANA KARDINÁLA MILOSLAVA VLKA, ARCIBISKUPA PRAŽSKÉHO, KTERÝ NASTAL NA KONCI JEHO BOLESTNÉ NEMOCI, KTEROU SNÁŠEL S VÍROU A DŮVĚROU V PÁNA. VZNÁŠÍM K BOHU VROUCÍ MODLITBY, ABY DOPŘÁL VĚČNÉ ODPOČINUTÍ TOMUTO HORLIVÉMU A OBĚTAVÉMU PASTÝŘI, A DUCHOVNĚ SE PŘIPOJUJI K VĚŘÍCÍM DIECÉZE, KDE PEČLIVĚ VYKONÁVAL BISKUPSKOU SLUŽBU.

VZPOMÍNÁM S OBDIVEM NA JEHO HOUŽEVNATOU VĚRNOST KRISTU, NEHLEDĚ NA ÚTRAPY A PRONÁSLEDOVÁNÍ CÍRKVE, STEJNĚ JAKO NA JEHO PLODNOU A MNOHOSTRANNOU APOŠTOLSKOU AKTIVITU, KTERÁ BYLA PODNĚCOVÁNÍM PŘÁNÍM SVĚDČIT VŠEM O RADOSTI EVANGELIA. VŽDY PODPOROVAL OPRAVDOVOU OBNOVU CÍRKVE A BYL VNÍMAVÝ K VNUKNUTÍM DUCHA SVATÉHO.

VE SVÉM UPŘÍMNÉM VYJÁDŘENÍ KONDOLENCE ČLENŮM RODINY ZESNULÉHO KARDINÁLA, KNĚŽÍM A VŠEM VĚŘÍCÍM PATŘIČNÉ MILÉ ARCIDICECÉZE, ZE SRDCE UDĚLUJI JAKO ÚTĚCHU APOŠTOLSKÉ POŽEHNÁNÍ, NA ZNAMENÍ VÍRY A KŘESŤANSKÉ NADĚJE V KRISTA ZMRTVÝCHVSTALÉHO.

FRANTIŠEK

zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, originál