Přímé přenosy bohoslužeb od 20. do 26. března 2017

Datum publikace20. 3. 2017, 9.15

(AKTUALIZOVÁNO 22. března) Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

Česká televize odvysílá v sobotu na svém 2. programu přímý přenos pohřbu kardinála Miloslava Vlka. Bohoslužba se uskuteční ve svatovítské katedrále a začíná v 11.00 hodin; tuto událost můžete též sledovat ve stejný čas na TV Noe, nebo si ji poslechnout na Radiu Proglas či stanici Vltava Českého rozhlasu.

Televize Noe kromě toho zve své diváky k bohoslužbě v pondělí, středu a pátek od 12.05 hodin, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. V sobotu od 14.45 odvysílá mši svatou, kterou bude u příležitosti své návštěvy Milána celebrovat papež František. V neděli od 10.00 hodin pak stanice nabídne přímý přenos bohoslužby z kostela Zvěstování Panny Marie v Pardubicích.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté zařazeny v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v 18.00 hodin, v tomto týdnu budou přenášeny z brněnského kostela sv. Augustina, ze studia Proglasu, z pražského kostela Panny Marie Sněžné a z českobudějovického kostela sv. Vojtěcha. V sobotu stanice nabídne v 11.00 hodin přenos pohřbu kardinála M. Vlka. Nedělní bohoslužba na Proglasu začíná v 9.00 hodin a tentokrát bude přenášena z duchovního centra v Brně-Lesné. Ve středu a v pátek po 15. hodině se lze navíc připojit k modlitbě křížové cesty, v neděli od 18.00 hodin k modlitbě rodin. Během týdne také Proglas zve k modlitbě růžence: v pondělí a středu od 18.00 hodin, v úterý a pátek od 22.30 hodin a v sobotu ve 20.30 hodin.

Český rozhlas odvysílá nedělní bohoslužbu z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře u Příbrami. Od 9.00 hodin ji zde bude sloužit P. David Horáček a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

pondělí 20. března, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 22. března, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

pátek 24. března, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

sobota 25. března, 11.00: pohřeb kardinála Miloslava Vlka v pražské katedrále sv. Víta

sobota 25. března, 14.45: mše svatá u příležitosti cesty papeže Františka do Milána

neděle 26. března, 10.00: mše svatá z kostela Zvěstování Panny Marie v Pardubicích

Radio Proglas

pondělí 20. března, 18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

úterý 21. března, 18.00: mše svatá ze studia Proglasu za posluchače a přátele

čtvrtek 23. března, 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 24. března, 18.00: mše svatá z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích

neděle 26. března, 9.00: mše svatá z duchovního centra v Brně-Lesné

Ve středu a v pátek po 15. hodině se lze připojit k modlitbě křížové cesty, v neděli od 18.00 hodin k modlitbě rodin. Stanice během týdne vysílá také modlitbu růžence: pondělí 18.00 (radostný), úterý 22.30 (bolestný), středa 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Český rozhlas

sobota 25. března, 11.00, ČRo Vltava: pohřeb kardinála Miloslava Vlka v pražské katedrále sv. Víta

neděle 26. března, 9.00 hodin, ČRo Vltava: mše svatá z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře u Příbrami, slouží P. David Horáček

Česká televize

sobota 25. března, 11.00 hodin, ČT2: pohřeb kardinála Miloslava Vlka v pražské katedrále sv. Víta.

Autor článku: Jiří Gračka