Kardinál Dominik Duka ke Světovému dni sociální práce

Sociální práce je ve své podstatě od počátku spojena s myšlenkou charitativní činnosti; přinášíme proto poděkování předsedy ČBK ke dnešnímu dni, kdy na toto téma můžeme zvláště pamatovat.
Publikováno: 21. 3. 2017 13:54

Světový den sociální práce: Děkuji, že vytváříte lidštější prostředí pro všechny

U příležitosti Světového dne sociální práce chci poděkovat vám všem, kdo se jakkoliv angažujete v pomoci druhým. Mnoho vašich činností je vidět, ještě více jich však zůstává skryto, a přesto vytvářejí lidštější prostředí a svědčí o Bohu, který je láska. Díky vám za vaši obětavou službu.

Děkuji zvláště všem sociálním pracovníkům Charity ČR; po celé republice jich pomáhá několik stovek v 1114 charitních službách, které se s člověkem setkávají v nejrůznějších životních potřebách: (ztráta střechy nad hlavou, nemoc, pokročilost věku, společenské vyloučení, …). Děkuji také olomouckému arcibiskupovi Janu Graubnerovi, který se charitní službě v rámci České biskupské konference dlouhodobě věnuje.

S radostí také sleduji váš přístup v této oblasti, který spojuje profesionalitu i křesťanskou pozornost vůči každému jednotlivému člověku.

Sociální práce má být společensky významná profese, která pomáhá zlepšit kvalitu života potřebným i celé společnosti. Sociální pracovník ať je i nadále světlonošem, který doprovází ve chvílích zkoušky, a který rozdává, co sám přijal: lásku k člověku.

kardinál Dominik Duka OP, předseda ČBK

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019