Rekviem za Miloslava Vlka

Datum publikace21. 3. 2017, 15.55

(AKTUALIZOVÁNO 22. března) Zpráva o úmrtí kardinála Miloslava Vlka podnítila biskupství či farnosti k tomu, aby v tomto týdnu sezvaly věřící ke společným modlitbám. Přinášíme informace o rekviem v ČR.

Foto: Markéta Jírů / ČBK

Plzeňská diecéze

I v Plzni můžete uctít památku pana kardinála Miloslava Vlka, který byl od roku 1991 arcibiskupem pražským a za jehož působení (v roce 1993) vznikla Diecéze plzeňská. Dva roky tak byl i arcibiskupem zdejších věřících.

Rekviem se uskuteční ve středu 22. března 2017 od 18.00 v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Přítomen bude biskup Tomáš Holub i emeritní biskup František Radkovský.

Královéhradecká diecéze

V Hradci Králové můžete na pana kardinála zavzpomínat zvláště ve středu 22. března, kdy proběhne rekviem při studentské mši svaté v 19.30 v kostele Panny Marie. Slouží Tomáš Petráček.

Českobudějovická diecéze

Requiem za bývalého českobudějovického biskupa a pozdějšího arcibiskupa pražského M. Vlka proběhne ve čtvrtek 23. března 2017 od 17.00 hodin v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše.

Liturgii zádušní mše bude provázet Katedrální sbor a předsedat jí bude diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil. Před začátkem se v 16.45 hodin rozezní největší zvon Bumerin (což je největší ze zvonů o hmotnosti cca 3,5 t.) na Černé věži na znamení smutku.

Ostravsko-opavská diecéze

Mše svatá za zemřelého M. Vlka proběhne i v katedrále Božského Spasitele v Moravské Ostravě, a to v pondělí 27. března od 18.00 hod.

Olomoucká arcidiecéze

V úterý 28. března proběhne zádušní mše za zesnulého kardinála Vlka v olomoucké katedrále sv. Václava. Začátek v 18.00, hlavní celebrant arcibiskup Jan Graubner.

Rekviem budou probíhat i v dalších farnostech, jinde se na zesnulého kardinála pamatovalo již při mších o uplynulém víkendu (např. v olomoucké arcidiecézi a litoměřické diecézi) či bohoslužbách v těchto dnech (pražská arcidiecéze a brněnská diecéze).

Autor článku: František Jemelka