Lidé se mohou přijít naposledy rozloučit s kardinálem Vlkem

Datum publikace22. 3. 2017, 11.00

Rakev s ostatky kardinála a bývalého pražského arcibiskupa Miloslava Vlka bude ve čtvrtek a v pátek vystavena na Hradčanech pro soukromé rozloučení a modlitbu. Po dva dny tak mohou lidé přijít se poklonit do dvou kostelů k jeho rakvi.

Ve čtvrtek 23. března od 17 do 21 hodin bude rakev s tělem vystavena v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha.

V pátek 24. března od 15 do 21 hodin bude rakev vystavena v klášterním kostele sv. Benedikta bosých karmelitek na Hradčanském náměstí v Praze 1.

Po oba dva dny bude rakev otevřená. V době vystavení rakve bude na obou místech připravena kondolenční kniha. Po sobotním pohřbu pak bude kardinálovo tělo uloženo do arcibiskupské hrobky v katedrále.

Podle pražského arcibiskupství přijede na pohřeb německý emeritní arcibiskup v Kolíně nad Rýnem kardinál Joachim Meisner a emeritní arcibiskup krakovský kardinál Stanislaw Dziwisz, který býval osobním sekretářem papeže Jana Pavla II. Přijet by také měl bangkokský arcibiskup kardinál Francis Xavier Kriengsak Kovitvanit, představitel Hnutí fokoláre.

(Zdroj: ČTK, Arcibiskupství Praha)

Autor článku: Tomáš Tetiva