Keňa: Vyhněte se politickým vůdcům, kteří zneužívají církev

Datum publikace3. 4. 2017, 15.00

Před zneužíváním církve pro politické účely varoval keňský biskup Maurice Crowley. Podle něj církev nesmí být místem, kde politici přesvědčují křesťany, aby jim dali svůj hlas. Přitom někteří z nich navíc nepatří k žádné víře a ani nevěří v Boha.

(Foto: Rick Scavetta, U.S. Army Africa/CC BY 2.0)

Ve své homilii biskup Crowley poznamenal, že politici využívají místa bohoslužeb, aby zde získali potenciální voliče.

Vím dobře, co se děje ve většině kostelů v našem regionu a žádám vás moji bratři, abyste se vyhnuli vůdcům, kteří zneužívají církev,“ řekl biskup Crowley.

Vyzval k mírumilovné kampani a požádal věřící, aby volili s rozumem v nadcházejících stranických nominacích a všeobecných volbách v srpnu tohoto roku.

Žádám vás, abyste měli na prvním místě Boha a modlili se za mír v Keni, když budete využívat svoje demokratické právo volit své zástupce. Potřebujeme mírumilovné volby, tak vás vyzývám, abyste si vybrali vůdce s vizí,“ uvedl biskup Crowley.

Dále se obrátil na věřící s prosbou, aby žili v harmonii a vyhnuli se povolebnímu násilí, jako se tomu stalo v letech 2007-2008. Prohlásil, že církev musí být v popředí v modlitbách za mír.

Keňa se nesmí vrátit do roku 2007, kdy naši lidé ztratili životy a ostatní zůstali bez domova. Místo toho je třeba se sjednotit a bojovat za lepší Keňu,“ dodal biskup Crowley.

Biskup Crowley se tak připojil k ostatním katolickým biskupům, kteří veřejně odmítli politiky využívající církev k nalákání voličů.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva