Papež bude na Zelený čtvrtek mýt nohy vězňům

Papež František bude během mše na Zelený čtvrtek provádět obřad umývání nohou u vybraných vězňů ve věznici Paliano v jižní části Říma.
Publikováno: 6. 4. 2017 14:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-SA 2.0

Vatikán ve čtvrtek oznámil, že papež na Zelený čtvrtek navštíví a bude sloužit mši ve věznici Paliano.

Papež František začal tradici cest do vězení na Zelený čtvrtek již několik dní po své inauguraci do úřadu papeže. Při té příležitosti tehdy navštívil římské detenční centrum pro mladistvé, kde poprvé přijal ženy a muslimy mezi vězně, kterým umýval nohy na připomínku Ježíšovy pokory a služby.

Následující rok slavil Poslední večeři Páně v římském centru pro postižené, kde se opět ženy účastnily obřadu umývání nohou.

V roce 2015 papež František navštívil římskou věznici Rebibbia. V loňském roce pak navštívil centrum pro žadatele o azyl v Castelnuovo di Porto poblíž Říma, kde se tohoto obřadu účastnili uprchlíci, muži a ženy, přičemž se jednalo o muslimy, hinduisty a koptské křesťany.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021