Přímé přenosy bohoslužeb od 10. do 17. dubna 2017

Datum publikace10. 4. 2017, 8.15

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, České televizi, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbám v pondělí a středu od 12.05 hodin z kaple v ostravském studiu Telepace. Bohoslužby Zeleného čtvrtku bude stanice přenášet z katedrály Božského Spasitele v Ostravě: nejprve v 8.45 hodin mši svatou se svěcením olejů a večer od 18.00 hodin mši svatou na památku Večeře Páně. Po zbytek velikonočního tridua pak následují přenosy z Říma, kde bude obřady celebrovat papež František. Na Velký pátek odvysílá TV Noe obřady na památku Umučení Páně, které ve Vatikánu začnou v 17.00 hodin, a ve 21.10 pak i tradiční křížovou cestu z římského Kolosea. Velikonoční vigilie na Bílou sobotu začne ve 20.25 hodin. V neděli pak stanice odvysílá mši svatou s papežem Františkem, která začíná v 10.00 hodin, a ve 12.00 i papežské požehnání Urbi et orbi. V pondělí 17. dubna od 12.20 pak Noe odvysílá přímý přenos mše svatá z kaple Telepace.

V nabídce Radia Proglas je zařazena mše svatá v úterý od 18.00 hodin ze studia Proglasu. Obřady svatého třídenní budou přenášeny z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou na Zelený čtvrtek v 18.00 hodin, z duchovního centra v Brně-Lesné na Velký pátek taktéž od 18.00 hodin a z pražského kostela Panny Marie Sněžné na Bílou sobotu od 20.00 hodin. Mše svaté v neděli a pondělí velikonoční stanice odvysílá vždy v 9.00 hodin: nedělní z olomouckého kostela Panny Marie Pomocnice a pondělní z litoměřického kostela Všech svatých, v neděli od 12.00 mimoto nabídne přímý přenos papežského požehnání Urbi et orbi. Ve středu po 15. hodině se lze navíc připojit k modlitbě křížové cesty a na Velký pátek v 15.00 hodin a následující dny vždy pár minut po 15. hodině k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Stanice vysílá také modlitbu růžence: v pondělí, středu a neděli od 18.00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 22.30 hodin. Jako přípravu na bohoslužby a obřady nabízí rovněž úvod do liturgie daného dne s profesorem liturgiky Františkem Kunetkou.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v neděli od 9.30 mši svatou z kostela sv. Tomáše v Brně, kterou bude slavit farář Mons. Jan Mráz. V 11.55 pak začíná přímý přenos papežského požehnání.

Český rozhlas odvysílá v neděli mši svatou z kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu. Od 9.00 hodin ji celebruje P. Michal Podzimek a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

pondělí 10. dubna, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 12. dubna, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

čtvrtek 13. dubna, 8.45: mše svatá se svěcením olejů z katedrály Božského Spasitele v Ostravě; 18.00: mše svatá na památku Večeře Páně z ostravské katedrály

pátek 14. dubna, 17.00: obřady na památku Umučení Páně, které bude ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu vést papež František; 21.10: křížová cesta z Kolosea s papežem Františkem

sobota 15. dubna, 20.25: velikonoční vigilie s papežem Františkem ze Svatopetrské baziliky

neděle 16. dubna, 10.00: mše svatá s papežem Františkem z Náměstí sv. Petra v Římě; 12.00: papežské požehnání Urbi et orbi

pondělí 17. dubna, 12.20: mše svatá z kaple Telepace

Radio Proglas

úterý 11. dubna, 18.00: mše svatá ze studia Proglasu za nemocné posluchače

čtvrtek 13. dubna, 18.00: mše svatá z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou

pátek 14. dubna, 18.00: velkopáteční obřady z duchovního centra v Brně-Lesné

sobota 15. dubna, 20.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

neděle 16. dubna, 9.00: mše svatá z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci; 12.00: papežské požehnání Urbi et orbi

pondělí 17. dubna, 9.00: mše svatá z kostela Všech svatých v Litoměřicích

Ve středu po 15. hodině se lze připojit k modlitbě křížové cesty. Na Velký pátek v 15.00 hodin a také následující dny vždy pár minut po 15. hodině se lze se společenstvím ze Slavkovic připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Stanice během týdne vysílá také modlitbu růžence: pondělí 18.00 (bolestný), úterý 22.30 (bolestný), středa 18.00 (bolestný), čtvrtek 22.30 (bolestný), pátek 22.30 (bolestný) a neděle 18.00 (slavný). Před přímými přenosy bohoslužeb a obřadů nabízí rovněž úvod do liturgie daného dne s profesorem liturgiky Františkem Kunetkou.

Česká televize

neděle 16. dubna, 9.30 hodin, ČT2: mše svatá z kostela sv. Tomáše v Brně, celebruje farář Mons. Jan Mráz; 11.55: papežské požehnání Urbi et orbi.

Český rozhlas

neděle 16. dubna, 9.00 hodin, ČRo Vltava: mše svatá z kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu, slouží P. Michal Podzimek.

Autor článku: Jiří Gračka