V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka

V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka. Centrum, které umožňuje nejchudším lidem vyprat si a vyžehlit zdarma oblečení či pokrývky, bylo svěřeno komunitě Sant’Egidio.
Publikováno: 10. 4. 2017 14:30

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Jak uvádí Úřad apoštolské charity, centrum vzniklo díky výzvě papeže Františka, aby se zkušenost Roku milosrdenství zkonkretizovala a dal se prostor „fantazii milosrdenství“.

V centru, které se nachází v římské čtvrti Trastevere, je chudým k dispozici šest praček, šest sušiček a příslušné žehličky. V nejbližších měsících zde přibydou sprchy, sklad oblečení a lékařská ordinace.

Přímo ve Vatikánu již funguje holičství pro lidi bez domova. V pravé části Berniniho kolonády jsou také zřízeny sprchy pro chudé.

Komunita Sant’Egidio působí i v České republice. Lidem bez domova se také věnuje Charita ČR, která provozuje například 23 azylových domů a stejný počet nocleháren.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020