V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka

V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka. Centrum, které umožňuje nejchudším lidem vyprat si a vyžehlit zdarma oblečení či pokrývky, bylo svěřeno komunitě Sant’Egidio.
Publikováno: 10. 4. 2017 12:30

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Jak uvádí Úřad apoštolské charity, centrum vzniklo díky výzvě papeže Františka, aby se zkušenost Roku milosrdenství zkonkretizovala a dal se prostor „fantazii milosrdenství“.

V centru, které se nachází v římské čtvrti Trastevere, je chudým k dispozici šest praček, šest sušiček a příslušné žehličky. V nejbližších měsících zde přibydou sprchy, sklad oblečení a lékařská ordinace.

Přímo ve Vatikánu již funguje holičství pro lidi bez domova. V pravé části Berniniho kolonády jsou také zřízeny sprchy pro chudé.

Komunita Sant’Egidio působí i v České republice. Lidem bez domova se také věnuje Charita ČR, která provozuje například 23 azylových domů a stejný počet nocleháren.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Biskup Nuzík oslaví své 55. narozeniny

Tuto neděli 25. července oslaví Mons. Josef Nuzík, pomocný biskup olomoucký, své 55. narozeniny. Narodil se 25. července 1966 ve Strání na Slovácku.
23.07.2021

Pomoc po záplavách v Německu

Německo se vzpamatovává z mohutných záplav, které zasáhly především západní spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc. Ničivý živel si dosud vyžádal 158 lidských životů, záchranné akce stále pokračují. Panují obavy, že počet obětí ještě poroste. Situace v zemi je nadále nanejvýš napjatá. Charita ČR zorganizovala sbírku na pomoc obětem těchto ničivých záplav.
23.07.2021

Stop Start se svatými - sv. Alfons

23.07.2021

Sestra Anežka Novoměstská v generální správě Školských sester sv. Františka

Ve dnech 4. - 17. července 2021 proběhla v Římě 22. generální kapitula Školských sester sv. Františka. 25 delegátek v jejím závěru zvolilo novou generální představenou sestru Frances Marie Duncan z provincie USA. Z České provincie byla do generální správy, která působí v Římě, zvolena sestra Anežka Novoměstská. Ta zde bude v následujících pěti letech zastávat službu rádkyně a generální sekretářky.
23.07.2021

Program Mezinárodního eucharistického kongresu 2021

Mezinárodní eucharistický kongres se uskuteční v Budapešti ve dnech 5.-12. září 2021. V rámci programu, který zahrnuje přednášky, svědectví, katecheze, panelové diskuse i kulturní akce, vystoupí se svou promluvou také kardinál Dominik Duka.
23.07.2021