V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka

V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka. Centrum, které umožňuje nejchudším lidem vyprat si a vyžehlit zdarma oblečení či pokrývky, bylo svěřeno komunitě Sant’Egidio.
Publikováno: 10. 4. 2017 12:30

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Jak uvádí Úřad apoštolské charity, centrum vzniklo díky výzvě papeže Františka, aby se zkušenost Roku milosrdenství zkonkretizovala a dal se prostor „fantazii milosrdenství“.

V centru, které se nachází v římské čtvrti Trastevere, je chudým k dispozici šest praček, šest sušiček a příslušné žehličky. V nejbližších měsících zde přibydou sprchy, sklad oblečení a lékařská ordinace.

Přímo ve Vatikánu již funguje holičství pro lidi bez domova. V pravé části Berniniho kolonády jsou také zřízeny sprchy pro chudé.

Komunita Sant’Egidio působí i v České republice. Lidem bez domova se také věnuje Charita ČR, která provozuje například 23 azylových domů a stejný počet nocleháren.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022

Vedení COMECE a CEC navštíví příští týden Česko

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě EU navštíví 7.-8. prosince 2022 Prahu ekumenická delegace Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) a Konference evropských církvi (CEC).
30.11.2022

Video: Jan Graubner k 1. neděli adventní

29.11.2022