V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka

V Římě dnes otevřeli Prádelnu papeže Františka. Centrum, které umožňuje nejchudším lidem vyprat si a vyžehlit zdarma oblečení či pokrývky, bylo svěřeno komunitě Sant’Egidio.
Publikováno: 10. 4. 2017 14:30

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Jak uvádí Úřad apoštolské charity, centrum vzniklo díky výzvě papeže Františka, aby se zkušenost Roku milosrdenství zkonkretizovala a dal se prostor „fantazii milosrdenství“.

V centru, které se nachází v římské čtvrti Trastevere, je chudým k dispozici šest praček, šest sušiček a příslušné žehličky. V nejbližších měsících zde přibydou sprchy, sklad oblečení a lékařská ordinace.

Přímo ve Vatikánu již funguje holičství pro lidi bez domova. V pravé části Berniniho kolonády jsou také zřízeny sprchy pro chudé.

Komunita Sant’Egidio působí i v České republice. Lidem bez domova se také věnuje Charita ČR, která provozuje například 23 azylových domů a stejný počet nocleháren.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020

Papež zvolil téma pro Světový den sdělovacích prostředků 2021

Svatý stolec dnes zveřejnil téma poselství pro příští Světový den sdělovacích prostředků, který budeme slavit v květnu 2021. Jsou to slova z Janova evangelia: «Pojď a podívej se!» (Jan 1,46) s podtitulem "Komunikovat s lidmi skrze setkání na místech, kde jsou, a v situaci, v níž jsou".
29.09.2020

Studentský Velehrad přinesl studentům „něco navíc“ i na dálku

Heslo „Něco navíc“ doprovázelo celý letošní ročník Studentského Velehradu, který se konal ve dnech 26. – 28. září. I přes ztížené epidemiologické podmínky se setkání uskutečnilo, letos však netradičně online, s doprovodným programem, kterého se studenti mohli zúčastnit v městech jednotlivých Vysokoškolských katolických hnutí.
29.09.2020

Charita Česká republika: Středeční rozhodnutí poslanců jen prohloubí současnou krizi

Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny PČR zamítl při pojednávání novely exekučního řádu ve středu 23. září 2020 všechny varianty teritoriality exekutorů i princip „jeden dlužník – jeden exekutor“.
29.09.2020