Velikonoční bohoslužby a pořady v rozhlasu a televizi

Datum publikace12. 4. 2017, 15.00

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit velikonočních obřadů a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb a pořadů s křesťanskou tematikou vysílaných v následujících dnech. V Televizi Noe, České televizi, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

pátek 14. dubna

9.00 ČRo Vltava - Velký pátek napříč tradicemi

Diskutují teoložka Ivana Noble, farářka Českobratrské církve evangelické Ester Čašková a religionista Pavel Hošek. Moderuje Teresie Bečková. méně

9.30 ČRo Vltava - Bohoslužba

Přímý přenos bohoslužby Českobratrské církve evangelické z modlitebny v Praze na Vinohradech. Slouží farářka Ester.

14.00 ČT2 - Velkopáteční bohoslužba

Přímý přenos bohoslužby Českobratrské církve evangelické z Korandova sboru v Plzni. Režie J. Rásocha.

14.30 ČRo Dvojka - Poustevny a poustevníci

Reportážní výprava Světlany Lavičkové a Tomáše Černého za lidmi a místy odloučenými od okolního světa. S Ladislavem Lahodou navštívíme tvrziště Zbinsko a zříceninu hradu Stohánek a s Jiřinou Tomšovou se vydáme do Modlivého dolu nedaleko Svojkova.

17.00 TV Noe - Památka Umučení Páně z Vatikánské baziliky

Tradiční velkopáteční obřady s papežem Františkem v Bazilice sv. Petra ve Vatikánu. Simultánně tlumočený přímý přenos.

18.00 Proglas - Velkopáteční obřady z duchovního centra v Brně–Lesné.

19.40 TV Noe - Františkáni v Amsterdamu: spiritualita u dálnice

Dokumentární holandský seriál o klášterním životě v Evropě. S Leo Fijenem ve františkánském středisku La Verna.

21.10 TV Noe - Křížová cesta z Kolosea s papežem Františkem

Přenos z Říma.

18.10 ČRo Plus - Zaostřeno

Mnoho lidí o Velikonocích zamíří do kostela Panny Marie Vítězné v Praze. Je tam slavná soška Jezulátka. Autorka pořadu Zaostřeno Magdaléna Trusinová zjišťovala, kdo sošku obléká a jak starý je zvyk oblékat sochy.

sobota 15. dubna

12.35 ČT2 - Misie - Až na kraj světa s jezuity

Dokumentární snímek zabývající se fenoménem misionářství na příkladu jezuitského řádu a jeho historického působení v Jižní Americe (2013). Režie O. M. Schmidt a J. Studničková.

20.25 TV Noe - Velikonoční vigilie z Vatikánské baziliky

Přímý přenos vigilie s papežem Františkem.

20.00 Proglas - Velikonoční vigilie - Mons. Václav Malý
Z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

neděle 16. dubna

8.30 ČRo Dvojka - Jak to vidí...

Zbigniew Czendlik. Sváteční setkání se zajímavými lidmi nad neotřelými tématy. Host: Mons. Karel Herbst, emeritní biskup, salesián. Pořad není vysílán živě.

9.00 ČRo Vltava - Bohoslužba

Přímý přenos bohoslužby Římskokatolické církve z kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu. Slouží P. Michal Podzimek.

9.30 ČT2  - Velikonoční bohoslužba

Přímý přenos slavnostní mše z chrámu svatého Tomáše v Brně. Bohoslužbu celebruje farář Mons. Dr. Jan Mráz. Režie J. Rásocha

Velikonoční neděle je největším křesťanským svátkem v roce. Křesťané oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Česká televize připravila na tento den přímý přenos slavnostní mše z chrámu svatého Tomáše v Brně. Bohoslužbu celebruje farář Mons. Dr. Jan Mráz.

10.00 TV Noe - Mše svatá na Boží hod velikonoční z Náměstí sv. Petra v Římě

Přímý přenos slavnostní bohoslužby s papežem Františkem.

10.50 ČT2 - Křížové cesty – O naději v beznaději

Dnes navštívíme křížové cesty v Nejdku, v Jáchymově, v Kadani a v Krupce. Režie S. Lazarová.

11.15 ČT2 - Sváteční slovo Františka Brücknera

11.55 - ČT2 -  Urbi et Orbi - Přímý přenos velikonočního požehnání papeže Františka

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně je největším svátkem křesťanského roku. Papež má tradičně v tento den možnost prostřednictvím médií oslovit miliony lidí po celém světě.

12.00 TV Noe - Požehnání Urbi et Orbi

Tradiční požehnání a pozdrav papeže.

12.20 ČT2 - Svatý otec František 1/1

Papež naděje staví na spontánnosti a autenticitě. Francouzský dokument

13.25 ČT2 - Rozluštěné poklady - Turínské plátno
Vědci z celého světa zkoumali nejslavnější křesťanskou relikvii. Cyklus dokumentů BBC

15.20 TV Noe - Papež Benedikt XVI.

Dokument představuje život Josefa Ratzingera skrze výpovědi jeho bratra a nejbližších spolupracovníků.

21.20 Proglas - Velikonoční poselství papeže Františka

pondělí 17. dubna

12.00 ČT2 - Křesťanský magazín

Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová. V úvodu magazínu se podíváme do Žďáru nad Sázavou, kde se místní katolické farnosti už po devatenácté připravovali na pašijovou hru pod širým nebem „Co se stalo s Ježíšem“. Také navštívíme evangelický sbor v Novém Městě na Moravě a představíme Oblastní Charitu v Moravské Třebové. Na závěr vás seznámíme s hudební skupinou Only His z Veselí nad Moravou. Pořadem provází Petra Oppeltová.

12.00 TV Noe - Polední modlitba Sv. otce Františka
Přímý přenos polední modlitby s papežem z Vatikánu.

12.20 TV Noe - Mše svatá z kaple Telepace

Přenos bohoslužby z kaple Telepace v Ostravě. Celebruje P. Dr. Marcel Puvák, správce farnosti Dětmarovice.

13.35 ČT2 - Svatý otec František ½

Papež, který se řídí svou intuicí spíše než protokolem. Francouzský dokument.

Autor článku: Tomáš Tetiva