Biskupové v Latinské Americe usilují o pomoc migrantům

Pomoc migrantům v nouzi bude zajišťovat v Latinské Americe nově vzniklá síť organizací s křesťanskou orientací. Tuto iniciativu prosazují latinoameričtí biskupové v souladu s postojem papeže Františka, který opakovaně vyzval věřící, aby se zapojili do péče o migranty, přesídlené osoby, oběti obchodu s lidmi a uprchlíky.
Publikováno: 20. 4. 2017 16:00

Migrační síť pro Latinskou Ameriku a Karibik (CLAMOR) se sestává z celé řady organizací, které se zabývají mobilitou lidí a které poskytují útočiště a pomoc obětem obchodu s lidmi.

Setkání zorganizované Biskupskou konferencí Latinské Ameriky na konci března vyústilo v ustanovení sítě CLAMOR, která má za cíl fungovat jako „polní nemocnice“, kde „migranti, přemístěné osoby, uprchlíci a oběti obchodu s lidmi najdou útočiště a lékařskou péči, bude respektována jejich lidská důstojnost a bude zajištěna jejich integrace do místních komunit v hostitelských zemích".

Součástí setkání byl pracovní den na hranici mezi Haiti a Dominikánskou republikou, kde účastníci navštívili misijní centrum pro migranty a přemístěné osoby.

Součástí sítě CLAMOR jsou Mezinárodní migrační síť Scalabrini, Jezuitská služba pro uprchlíky, Charita, Generální sekretariát náboženské rady Latinské Ameriky, Síť solidarity pro migranty a uprchlíky v Brazílii, Sekce lidské mobility biskupské konference Dominikánské republiky, Mexika, Guatemaly a Haiti.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Chceme ze zemského povrchu vykázat jakékoli násilí na nezletilých

Až 800 milionů dětí ve světě užívá internet, čímž tvoří více než čtvrtinu z celkového počtu tří miliard jeho uživatelů. Web je však také místem, kde se nejvíce rozbujela pedopornografie. Microsoft odhaduje, že denně se na webových stránkách objeví 270 tisíc nových videonahrávek či snímků zachycujících sexuální zneužívání nezletilých.
14.11.2019

Papež František: Půdu pro růst víry připravili laici

Pravidelná středeční audience se konala paralelně v aule Pavla VI., kde před začátkem papež pozdravil asi 250 nemocných, a na náměstí sv. Petra, kde se shromáždilo asi 14.000 poutníků. Ve své katechezi se Svatý otec věnoval 18. kapitole Skutků apoštolů a nazval ji „Priscilla a Akvila ho vzali k sobě. (Sk 18,26) Manželský pár ve službě evangelia.“
14.11.2019

Rok 2020 bude Rokem Bible

Na neděli 17. listopadu, tj. týden před Slavností Ježíše Krista Krále, připadá tradiční Den Bible, jehož cílem je podpořit šíření Bible v našich zemích. Příští rok vyhlásila Katolická biblická federace Rokem Bible, který se začne slavit o první neděli adventní 1. prosince 2019 a potrvá až do památky svatého Jeronýma 30. září 2020.
14.11.2019

Bohoslužba v lateránské bazilice zakončila národní pouť

Česká národní pouť k připomínce 30. výročí svatořečení Anežky České skončila dnes odpoledne mší svatou v bazilice svatého Jana v Lateránu. Bohoslužbu celebroval biskup litoměřický Jan Baxant, homilii pronesl biskup českobudějovický Vlastimil Kročil. Ve svém kázání se zaměřil především na téma svobody.
13.11.2019

Papež František českým poutníkům: Kéž se za vás sv. Anežka přimlouvá

Dnešní pravidelné audience se na náměstí sv. Petra zúčastnilo na čtyři tisíce poutníků z České republiky, kteří papeži předali dar - sochu Koruny svaté Anežky České a částku 1,2 milionu Kč pro chudé. Ve svém pozdravu Svatý otec připomněl svatořečení sv. Anežky a povzbudil poutníky z naší vlasti, aby žili s novým nadšením podle evangelia mezi tolika spoluobčany, kteří Pána Ježíše ještě neznají.
13.11.2019