Biskupové v Latinské Americe usilují o pomoc migrantům

Pomoc migrantům v nouzi bude zajišťovat v Latinské Americe nově vzniklá síť organizací s křesťanskou orientací. Tuto iniciativu prosazují latinoameričtí biskupové v souladu s postojem papeže Františka, který opakovaně vyzval věřící, aby se zapojili do péče o migranty, přesídlené osoby, oběti obchodu s lidmi a uprchlíky.
Publikováno: 20. 4. 2017 16:00

Migrační síť pro Latinskou Ameriku a Karibik (CLAMOR) se sestává z celé řady organizací, které se zabývají mobilitou lidí a které poskytují útočiště a pomoc obětem obchodu s lidmi.

Setkání zorganizované Biskupskou konferencí Latinské Ameriky na konci března vyústilo v ustanovení sítě CLAMOR, která má za cíl fungovat jako „polní nemocnice“, kde „migranti, přemístěné osoby, uprchlíci a oběti obchodu s lidmi najdou útočiště a lékařskou péči, bude respektována jejich lidská důstojnost a bude zajištěna jejich integrace do místních komunit v hostitelských zemích".

Součástí setkání byl pracovní den na hranici mezi Haiti a Dominikánskou republikou, kde účastníci navštívili misijní centrum pro migranty a přemístěné osoby.

Součástí sítě CLAMOR jsou Mezinárodní migrační síť Scalabrini, Jezuitská služba pro uprchlíky, Charita, Generální sekretariát náboženské rady Latinské Ameriky, Síť solidarity pro migranty a uprchlíky v Brazílii, Sekce lidské mobility biskupské konference Dominikánské republiky, Mexika, Guatemaly a Haiti.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020

Zrušeno plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí

Plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí plánované od 25.-27. září 2020 v Praze se v důsledku pandemie covid-19 ruší. Jednání bude probíhat online.
17.09.2020