Biskupové v Latinské Americe usilují o pomoc migrantům

Pomoc migrantům v nouzi bude zajišťovat v Latinské Americe nově vzniklá síť organizací s křesťanskou orientací. Tuto iniciativu prosazují latinoameričtí biskupové v souladu s postojem papeže Františka, který opakovaně vyzval věřící, aby se zapojili do péče o migranty, přesídlené osoby, oběti obchodu s lidmi a uprchlíky.
Publikováno: 20. 4. 2017 14:00

Migrační síť pro Latinskou Ameriku a Karibik (CLAMOR) se sestává z celé řady organizací, které se zabývají mobilitou lidí a které poskytují útočiště a pomoc obětem obchodu s lidmi.

Setkání zorganizované Biskupskou konferencí Latinské Ameriky na konci března vyústilo v ustanovení sítě CLAMOR, která má za cíl fungovat jako „polní nemocnice“, kde „migranti, přemístěné osoby, uprchlíci a oběti obchodu s lidmi najdou útočiště a lékařskou péči, bude respektována jejich lidská důstojnost a bude zajištěna jejich integrace do místních komunit v hostitelských zemích".

Součástí setkání byl pracovní den na hranici mezi Haiti a Dominikánskou republikou, kde účastníci navštívili misijní centrum pro migranty a přemístěné osoby.

Součástí sítě CLAMOR jsou Mezinárodní migrační síť Scalabrini, Jezuitská služba pro uprchlíky, Charita, Generální sekretariát náboženské rady Latinské Ameriky, Síť solidarity pro migranty a uprchlíky v Brazílii, Sekce lidské mobility biskupské konference Dominikánské republiky, Mexika, Guatemaly a Haiti.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021