Kolumbijská církev pomáhá po ničivých záplavách

Datum publikace21. 4. 2017, 14.00

Humanitární pomoc v objemu deseti tun byla předána obyvatelům kolumbijského města Mocoa v regionu Putumayo, které bylo začátkem dubna těžce poničeno povodněmi. Zásilku připravila kolumbijská katolická církev a místní pobočky Charity.

Biskup Luis Albeiro Maldonado řekl, že potraviny, pokrývky, hygienické produkty a oblečení jsou určeny dětem a rodinám v nouzi v městě Mocoa, kde povodeň smetla zhruba třetinu města a zanechala za sebou nejméně 300 mrtvých a mnoho zraněných. Prezident Juan Manuel Santos už v regionu vyhlásil stav ohrožení.

Papež František vyzval věřící, aby se za oběti povodní pomodlili a vyjádřil solidaritu se všemi, kteří byli zasaženi touto přírodní katastrofou.

Generální vikář diecéze Mocoa a koordinátor zvláštního výboru pro pomoc obětem povodní Luis Fernando Carvajal uvedl, že první pomoc, zdravotní materiál a další nezbytné vybavení darovali sdružení a organizace z Kolumbie i celého světa.

Dále zdůraznil, že neocenitelnou pomoc poskytlo zhruba 80 dobrovolníků, kteří navštěvují postižené rodiny a zajišťují distribuci humanitární pomoci.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku: Tomáš Tetiva