Půjdete zítra podpořit rodinu?

Sobota bývá ve znamení různých rodinných akcí či oslav. Nejinak tomu bude zítra, 22. dubna 2017, byť to bude rodinná sešlost poněkud jiného charakteru. V Praze totiž proběhne Národní pochod pro život a rodinu. Začíná se v 10.00 na Pražském hradě, následuje celodenní program v centru města.
Publikováno: 21. 4. 2017 15:55

Foto: www.hnutiprozivot.cz

Národní pochod pro život a rodinu začne v sobotu 22. dubna v 10 hodin pontifikální mší svatou, kterou bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha celebrovat kardinál Dominik Duka OP. Poté je připraven v parku na Klárově u stanice metra Malostranská kulturní program. Program vyvrcholí pochodem centrem Prahy, který ve 14 hodin vyrazí z místa konání kulturního programu a bude ukončen na Václavském náměstí.

Akce si klade za cíl povzbudit společnost a ukázat rodinu jako nejvhodnější místo pro přijetí i výchovu dětí, ale také prevence potratů.

Během kulturního programu na Klárově od 12 hodin vystoupí herečka a fotografka Andrea Kerestešová, která s manželem čeká v létě narození jejich prvního dítěte. Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči připravilo fotografickou výstavu s prorodinnou tématikou. Přítomní budou také vedoucí projektů Hnutí Pro život ČR - Linka pomoci, Nesoudíme. Pomáháme a Modlitby za nejmenší.

Více nejen o této akci na webu Hnutí pro život ČR.

(Zdroj: www.hnutiprozivot.cz)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, otec evropské jednoty, se stává ctihodným

Papež schválil vyhlášení dekretu, který uznává hrdinské ctnosti francouzského státníka. Uznáním mučednictví bude blahořečeno deset řeholnic, které byly na konci druhé světové války v Polsku zabity sovětskými vojáky.
19.06.2021

Covid a zdravotní postižení – nová nóta Papežské akademie Pro život

Rozhodnutí, která se týkají osob se zdravotním postižením, nejprve vyžadují naslouchání jeho nositelům. Církev by měla vypracovat magisterium o těchto otázkách, upozorňuje nová nóta Papežské akademie pro život, která nese název: „Přátelství se zdravotně postiženými lidmi: začátek nového světa“ s podtitulem „Poučení ze zkušeností osob se zdravotním postižením a jejich pečovatelů během pandemie Covidu-19“.
18.06.2021

Potraty nejsou zdravotní péče, říkají biskupové k hlasování v Evropském parlamentu

Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) zareagovala na zprávu týkající se potratů, o které se bude v Evropském parlamentu hlasovat příští týden.
18.06.2021

Papež k Mezinárodní konferenci práce: Soukromé vlastnictví je druhotné právo

Papež František včera oslovil účastníky 109. Mezinárodní konference práce, která probíhá v Ženevě a je každoročním vrcholným setkáním členských států Mezinárodní organizace práce (ILO). Svatý stolec je stálým pozorovatelem v této specializované agentuře Spojených národů od roku 1967. Obsáhlé videoposelství, které zaznělo na vrcholném fóru, projednávajícím sociální a pracovní otázky globálního významu, dopřálo papeži prostor k tomu, aby na základě sociálního učení katolické církve požadoval uznání a zabezpečení pracujících v sektoru tzv. neformální ekonomiky a solidaritu obohacenou o přínos všech kultur, včetně domorodých a lidových.
18.06.2021

Kardinál Parolin vyzval k evangelnímu, nikoli zpolitizovanému pohledu na migranty

Vatikánský státní sekretář, kard. Pietro Parolin, vedl v bazilice Panny Marie v Zátibeří modlitební vigilii na památku migrantů, kteří přišli o život při cestě do Evropy. Vyzval přitom, abychom se nedávali vést politickým přesvědčením, nýbrž radikálním a šokujícím slovem evangelia, které nás vybízí k lásce k bližnímu.
18.06.2021