Půjdete zítra podpořit rodinu?

21. 04. 2017 Rubrika: Domácí
Sobota bývá ve znamení různých rodinných akcí či oslav. Nejinak tomu bude zítra, 22. dubna 2017, byť to bude rodinná sešlost poněkud jiného charakteru. V Praze totiž proběhne Národní pochod pro život a rodinu. Začíná se v 10.00 na Pražském hradě, následuje celodenní program v centru města.

Foto: www.hnutiprozivot.cz

Národní pochod pro život a rodinu začne v sobotu 22. dubna v 10 hodin pontifikální mší svatou, kterou bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha celebrovat kardinál Dominik Duka OP. Poté je připraven v parku na Klárově u stanice metra Malostranská kulturní program. Program vyvrcholí pochodem centrem Prahy, který ve 14 hodin vyrazí z místa konání kulturního programu a bude ukončen na Václavském náměstí.

Akce si klade za cíl povzbudit společnost a ukázat rodinu jako nejvhodnější místo pro přijetí i výchovu dětí, ale také prevence potratů.

Během kulturního programu na Klárově od 12 hodin vystoupí herečka a fotografka Andrea Kerestešová, která s manželem čeká v létě narození jejich prvního dítěte. Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči připravilo fotografickou výstavu s prorodinnou tématikou. Přítomní budou také vedoucí projektů Hnutí Pro život ČR - Linka pomoci, Nesoudíme. Pomáháme a Modlitby za nejmenší.

Více nejen o této akci na webu Hnutí pro život ČR.

(Zdroj: www.hnutiprozivot.cz)

Autor článku: František Jemelka