V Krkonoších proběhne 109. plenární zasedání ČBK

Erlebachova bouda pod krkonošskými hřebeny bude místem setkání biskupů českých a moravských diecézí i zástupců řeholí při 109. plenárním zasedání ČBK.
Publikováno: 24. 4. 2017 11:30

Ilustrační foto: František Jemelka / TS ČBK

Plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) se po dvou letech vrací na hory, na Erlebachovu boudu, kde proběhne ve dnech 25. a 26. dubna 2017 nadcházející, již 109., jednání sboru českých i moravských biskupů a zástupců řeholních společenství působících v ČR.

V průběhu dvou dní se budou přítomní věnovat mj. aktualitám ze života církve a podnětům komisí a rad ČBK. Nebudou chybět ani informace o srpnovém Celostátním setkání mládeže v Olomouci. Účastníci se také dozví podrobnosti k zářijové národní pouti do Fatimy. 

Součástí programu je i úterní (25. dubna 2017) mše svatá v kostele sv. Petra ve Špindlerově Mlýně; začátek je v 18.00 a hlavním celebrantem je místopředseda ČBK Mons. Jan Graubner, kazatelem pak českobudějovický pomocný biskup Mons. Pavel Posád. Je zvána široká veřejnost. Přítomni budou i účastníci Studijně formačního kurzu, který tento týden probíhá pod organizační záštitou Sekce pro mládež ČBK.

Česká biskupská konference v Krkonoších naposledy jednala v říjnu 2014, kde tehdy biskupové mj. vyzvali k podpoře pronásledovaných křesťanů a sešli se zde s generálním sekretářem COMECE P. Patrickem Dalym.

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Tramvajový tunel ke kampusu zdobí socha sv. Barbory

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle dnes v poledne požehnal v katedrále sv. Petra a Pavla sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna následně umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.
13.04.2021

Papež o svaté Terezii z Avily: Výjimečná žena v dějinách církve i společnosti

Avilský biskup José Gil Tamayo obdržel poselství papeže Františka v souvislosti s mezinárodním kongresem o sv. Terezii z Avily, který připomíná půl století od jejího prohlášení za učitelku církve. Třídenní kongres (12. - 15.4.) s názvem "Výjimečná žena" zorganizovaly katolické univerzity z Avily a Eichstättu-Ingolstadtu společně s řádem bosých karmelitánů.
13.04.2021

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021