V Krkonoších proběhne 109. plenární zasedání ČBK

Datum publikace24. 4. 2017, 11.30

Erlebachova bouda pod krkonošskými hřebeny bude místem setkání biskupů českých a moravských diecézí i zástupců řeholí při 109. plenárním zasedání ČBK.

Ilustrační foto: František Jemelka / TS ČBK

Plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) se po dvou letech vrací na hory, na Erlebachovu boudu, kde proběhne ve dnech 25. a 26. dubna 2017 nadcházející, již 109., jednání sboru českých i moravských biskupů a zástupců řeholních společenství působících v ČR.

V průběhu dvou dní se budou přítomní věnovat mj. aktualitám ze života církve a podnětům komisí a rad ČBK. Nebudou chybět ani informace o srpnovém Celostátním setkání mládeže v Olomouci. Účastníci se také dozví podrobnosti k zářijové národní pouti do Fatimy.

Součástí programu je i úterní (25. dubna 2017) mše svatá v kostele sv. Petra ve Špindlerově Mlýně; začátek je v 18.00 a hlavním celebrantem je místopředseda ČBK Mons. Jan Graubner, kazatelem pak českobudějovický pomocný biskup Mons. Pavel Posád. Je zvána široká veřejnost. Přítomni budou i účastníci Studijně formačního kurzu, který tento týden probíhá pod organizační záštitou Sekce pro mládež ČBK.

Česká biskupská konference v Krkonoších naposledy jednala v říjnu 2014, kde tehdy biskupové mj. vyzvali k podpoře pronásledovaných křesťanů a sešli se zde s generálním sekretářem COMECE P. Patrickem Dalym.

Autor článku: František Jemelka