Týden modliteb za povolání 2017

Datum publikace28. 4. 2017, 11.45

Od 1. do 7. května 2017 se věřící zvlášť modlí za duchovní povolání. Týden uzavírá neděle Dobrého pastýře, která je zároveň Světovým dnem modliteb za povolání. Každý křesťan, zejména zasvěcený člověk či kněz, má vycházet ven a umožňovat Boží něžnosti rozlévat se na druhé, píše papež František v letošním poselství, které je věnované misijnímu rozměru povolání.

Foto: Marek Novák / Člověk a víra

Tým Pastorace povolání v ČR připravil k Týdnu modliteb za povolání plakát i brožuru s náměty na společné či soukromé modlitby.

Na stránce www.hledampovolani.cz mohou zájemci taktéž nalézt myšlenky o povolání, ale i kontakty na lidi, s nimiž se může člověk, který hledá svou životní cestu, poradit.

Týden modliteb uzavírá neděle Dobrého pastýře, jež je zvolena na 4. neděli velikonoční, kdy se čte evangelium o Kristu, který je pastýřem. Tento den je zároveň Světovým dnem modliteb za povolání.

Ve svém poselství (celé poselství zde) papež František píše, že všichni křesťané jsou povoláni k tomu, aby byli misionáři evangelia. Kristův učedník nedostává dar Boží lásky jen pro soukromou útěchu. „Není volán k tomu, aby přinášel sám sebe nebo se staral o firemní zájmy. Prostě se ho dotkla a proměnila ho radost z toho, že se cítí být Bohem milovaný, a tento prožitek si nemůže nechávat jen pro sebe,“ píše František.

Všichni křesťané, a zvláštním způsobem pak zasvěcené osoby a kněží, jsou podle papeže „povoláni, aby s novým misijním nadšením vycházeli z posvátného chrámového okruhu a umožňovali Boží něžnosti rozlévat se pro dobro lidí“.

Papež vyzývá věřící k modlitbám, aby Pán poslal dělníky na svou žeň: „Toužím upřímně všechny povzbudit k niternému přátelství s Pánem především proto, abychom si shůry vyprošovali nová povolání ke kněžství a k zasvěcenému životu. Boží lid potřebuje, aby byl veden pastýři, kteří tráví svůj život službou evangeliu. Proto prosím farní společenství, sdružení i početné modlitební skupiny v církvi: proti pokušení malomyslnosti se i nadále modlete k Pánu, aby posílal dělníky na svou žeň a aby nám dával kněze zamilované do evangelia, schopné stávat se pro bratry jejich bližními, a tak být živým znamením milosrdné Boží lásky.“

Plakát ke stažení je také zde.

Autor článku: Ondřej Mléčka