Koncert pro kardinála: Již 17. května

Datum publikace12. 5. 2017, 14.57

Dnes, ve středu 17. května 2017, proběhne Koncert pro kardinála, vzpomínkové hudební setkání připomínající zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Na tuto akci můžete zavítat do pražského kostela sv. Cyrila a Metoděje.

'Blíží se událost, kterou jsme před pár týdny plánovali uskutečnit s kardinálem Miloslavem Vlkem. Okolnosti zabránily jeho osobní účasti, nicméně koncert k 85. narozeninám, které si připomeneme 17. května, proběhne přesně tak, jak si ho pan kardinál přál. Bude nám ctí a potěšením, pokud se rozhodnete této události věnovat pozornost,' zve Antonín Randa z Cesty 121.

Zazní dílo Jana Zástěry Korunovace českých králů, což je oratorium pro sbor, sólisty a orchestr na slova Korunovačního řádu českých králů dle Karla IV. Účinkují: Hudba Hradní stráže a Policie ČR Miroslava Časarová, Bronislava Smržová, soprán Václav Cikánek, tenor, František Zahradníček, bas; Kühnův smíšený sbor. Dirigent: plk. Jan Zástěra.

Vstupné dobrovolné.

Další informace naleznete v pozvánce na tomto webu.

Cesta 121 je organizace zaměřená na pomoc stárnoucím kněžím a kněžím v nouzi.

Autor článku: František Jemelka