Zveřejněno logo Světového dne mládeže v Panamě

Pořadatelé Světového dne mládeže, který se uskuteční 22. – 27. ledna 2019 v Panamě, zveřejnili logo akce. Grafický symbol znázorňuje Pannu Marii, kříž a Panamskou šíji. Autorkou je dvacetiletá studentka architektury Ambar Calvová.
Publikováno: 15. 5. 2017 15:00

Logo navazuje na motto Světového dne mládeže, jímž jsou slova Panny Marie: „Jsem služebnice Páně, staň se mi podle tvého slova.“ (Lk 1,38). V pravé části grafického návrhu je proto znázorněna Matka Boží v momentu, kdy vyslovuje souhlas s Božím plánem. Symbolická korunka pěti bodů nad její hlavou představuje mladé lidi z pěti kontinentů.

Kromě kříže je na logu znázorněna také silueta Panamské šíje. Propojením linií se zde objeví i obrys Panamského průplavu.

Logo má tvar srdce nebo písmene „M“, což odkazuje na panamské téma „Most světa, srdce vesmíru“, příp. na jméno Panny Marie, která vede poutníka k Ježíši.

Podle autorky má logo vyjadřovat „něhu a odevzdanost Marie v její největší chvíli: při jejím ‚fiat‘, kdy řekla: Buď vůle tvá“.

Jak uvedl arcibiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta, grafický symbol „vystihuje poselství, které chceme vyslat k mladým z celého světa – malý rozměr země, avšak velikost našich srdcí, otevřených ke všem, držených rukou Panny Marie, která je modelem mládí a odvahy, nasazení i velkodušnosti, především tehdy, když říká ‚Ano‘ k Božímu plánu“.

„Mladí lidé z celého světa představují morální a lidský zdroj našich společností, protože jsou schopni pozitivně přetvořit všechno. Sami sebe také dávají v sázku – jako to učinila Maria z Nazareta, náctiletá dívka – když jsme schopni je učit milovat, jako nás to naučil Ježíš,“ dodal arcibiskup.

Světové dny mládeže se konají od roku 1984. Jednou za tři roky se mladí lidé z celého světa setkávají s papežem, v ostatních letech si pak tento den připomínají na Květnou neděli v diecézích.

(zdroj: www.panama2019.pa)

 

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020