Evropští biskupové se připravují na kongres o budoucnosti EU

Zástupci Komise biskupských konferencí EU (COMECE) se setkali tento týden při přípravě kongresu o budoucnosti Evropy a EU. Kongres nazvaný „Nové promýšlení Evropy“ se uskuteční na podzim v Římě.
Publikováno: 17. 5. 2017 14:00

Foto: JouWatch/CC BY-SA 2.0

Biskupové COMECE chtějí ve spolupráci se Svatým stolcem hlouběji reflektovat budoucnost EU, aby tím zdůraznili úsilí a nadšení, které dal papež František najevo členům Evropského parlamentu v loňském roce při příležitosti udělení prestižní Ceny Karla Velikého.

Prezident COMECE a kardinál Reinhard Marx řekl, že ustanovení lidské osobnosti do centra evropské veřejné politiky je hlavním poselstvím církve.

Při setkání s politiky a ostatními lidmi vidím, že jsou otevřeni diskusi. My nemůžeme dělat politiku, protože nejsme politici, ale můžeme připravit cestu,“ uvedl kardinál Marx.

My jako církev můžeme nabízet sociální doktrínu církve a náš koncept člověka jako lidské bytosti - evangelium a naději – jako náš příspěvek do debaty,“ uzavřel prezident COMECE.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019

Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu

V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy napsal kardinál Dominik Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
16.07.2019