Dny lidí dobré vůle a poutní slavnost na Velehradě 2017

Poutníci z různých koutů republiky mohou i letos putovat na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 je zde čekají Dny lidí dobré vůle, dobrá příležitost k připomínce odkazu svatých Cyrila a Metoděje. Hlavním celebrantem středeční poutní bohoslužby bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet.
Publikováno: 23. 5. 2017 15:58

Foto: Člověk a víra

Dny lidí dobré vůle, největší oslavy svého druhu u nás, začínají v úterý 4. července nabídkou každoročních projektů jako Velehrad dětem s Michalem Nesvadbou, Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou a pingpongový turnaj s Orlem, Mladí fandí Velehradu letos se skupinou Slza, unikátní Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia. Soutěživým dětem i dospělým je určena fotografické klání nebo rodinná cestovatelská hra Velehradský pas, v níž se hraje o zájezd k moři pro celou rodinu. Součástí programu budou také hry, kvízy a soutěže pro malé i velké, dětská představení nebo interaktivní workshopy. Rodičům bude určen vzdělávací seminář „Proměny rodiny a z nich plynoucí důsledky“.

Benefiční koncert poprvé s Terezou Kostkovou

V 19.30 hodin začne na pódiu před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Moderátorskou stálici akce Filipa Tomsu letos doplní herečka Tereza Kostková; ta vystřídá nastávající maminku Barboru Černoškovou.

Během hudební produkce se divákům a posluchačům představí dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD na číslo 87 777 . Pro letošní ročník byly vybrány: Dům Ignáce Stuchlého SKM – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond ADIUVARE.

A koho si letos můžete přijít poslechnout? Hudební hostitel velehradského Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem pozval Marii Rottrovou (nedávno se připomněla písničkou Stínohry, kterou s kapelou Umakart nazpívala pro kultovní film Alois Nebel), dále zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, velehradský sbor gymnázia Stojanov, zpěváky Petera Cmorika a Jaroslava Wykrenta.

Putování za sv. Cyrilem a Metodějem

Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholí ve středu 5. července od 10.30 na nádvoří před bazilikou slavnostní poutní mší svatou. Hlavním celebrantem a kazatelem bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet, koncelebrovat budou čeští i zahraniční biskupové.

(zdroj: http://www.velehrad.eu)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Komunikace na sociálních sítích, lektor Jen Zápotocký

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.
17.08.2022

Fotogalerie: Biskupové na CSM v Hradci Králové

Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové se zúčastnili čeští a moravští biskupové. Přinášíme fotogalerii pořízenou díky fotografům ze spolku Člověk a víra.
16.08.2022

Výzva IROP - knihovny

První výzvou, kterou vyhlásil Integrovaný regionální operační program v novém programovém období, je výzva zaměřená na revitalizaci, odbornou infrastrukturu a vybavení pro činnost knihoven. Nově mohou dotace čerpat i zřizovatelé základních knihoven se specializovaným knihovním fondem, kterých je řada i církevních.
15.08.2022

Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící k tiché adoraci za mír na Ukrajině v den svátku Povýšení svatého Kříže.
15.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže, 6. den

V neděli 14. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnilo setkání po diecézích. Mši svatou v neděli sloužil královehradecký biskup Mons. Jan Vokál, kázal ostravsko-opavský biskup Martin David a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022