Papež František: Zavraždění Koptové jsou mučedníci, modlím se za obrácení teroristů

Datum publikace30. 5. 2017, 15.00

Solidaritu s egyptskými koptskými křesťany po pátečním teroristickém útoku na autobus poutníků směřujících do odlehlého kláštera vyjádřil papež František při nedělní promluvě na svatopetrském náměstí.

Papež František uvedl, že chce znovu potvrdit svoji blízkost k alexandrijskému patriarchovi koptské pravoslavné církve Tawadrosovi II. a vůbec celému egyptskému národu, který utrpěl „dalším aktem nespoutaného násilí“.

Oběti, mezi nimiž byly i děti, byly zabity poté, co se odmítly zřeknout křesťanské víry,“ řekl Svatý otec.

Papež pak ve své modlitbě požádal Pána, aby „přijal tyto odvážné svědky víry, tyto mučedníky, v pokoji a aby proměnil srdce teroristů“.

Při útoku, ke kterému se přihlásil tzv. Islámský stát, bylo zabito 29 lidí, další desítky byly zraněny.

Při sobotní návštěvě Janova se papež František modlil za oběti útoku a truchlil nad skutečností, že mučedníků je v současné době více, než bylo v rané křesťanské éře.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva