Papež František: Zavraždění Koptové jsou mučedníci, modlím se za obrácení teroristů

Solidaritu s egyptskými koptskými křesťany po pátečním teroristickém útoku na autobus poutníků směřujících do odlehlého kláštera vyjádřil papež František při nedělní promluvě na svatopetrském náměstí.
Publikováno: 30. 5. 2017 15:00

Papež František uvedl, že chce znovu potvrdit svoji blízkost k alexandrijskému patriarchovi koptské pravoslavné církve Tawadrosovi II. a vůbec celému egyptskému národu, který utrpěl „dalším aktem nespoutaného násilí“.

Oběti, mezi nimiž byly i děti, byly zabity poté, co se odmítly zřeknout křesťanské víry,“ řekl Svatý otec.

Papež pak ve své modlitbě požádal Pána, aby „přijal tyto odvážné svědky víry, tyto mučedníky, v pokoji a aby proměnil srdce teroristů“.

Při útoku, ke kterému se přihlásil tzv. Islámský stát, bylo zabito 29 lidí, další desítky byly zraněny.

Při sobotní návštěvě Janova se papež František modlil za oběti útoku a truchlil nad skutečností, že mučedníků je v současné době více, než bylo v rané křesťanské éře.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021