Arcibiskup Lwanga povzbudil věřící v Ugandě

Při příležitosti Dne mučedníků v Ugandě, který připadá na 3. června, vystoupil tamější arcibiskup Cyprian Kizito Lwanga s prohlášením, ve kterém povzbudil věřící, aby neskrývali svoji víru.
Publikováno: 1. 6. 2017 17:00

Musíte být silní ve víře a nikdy se nestyďte udělat znamení kříže na veřejnosti nebo před někým, kdo není katolík,“ řekl arcibiskup Lwanga.

Své prohlášení učinil v souvislosti se začátkem pouti na paměť brutální cesty ugandských mučedníků, přičemž poznamenal, že křesťané by měli kráčet s odvahou v jejich šlépějích. Řekl, že se nevzdali své víry navzdory utrpení, kterým prošli.

Tato spirituální pouť byla zorganizována, aby umožnila dnešním křesťanům porozumět zkušenosti mučedníků a připomenout si jejich poslední chvíle na zemi,“ uvedl arcibiskup Lwanga.

Kromě věřících se poutě zúčastnil i první náměstek premiéra Ugandy Moses Ali.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019

Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu

V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy napsal kardinál Dominik Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
16.07.2019