Arcibiskup Lwanga povzbudil věřící v Ugandě

Při příležitosti Dne mučedníků v Ugandě, který připadá na 3. června, vystoupil tamější arcibiskup Cyprian Kizito Lwanga s prohlášením, ve kterém povzbudil věřící, aby neskrývali svoji víru.
Publikováno: 1. 6. 2017 17:00

Musíte být silní ve víře a nikdy se nestyďte udělat znamení kříže na veřejnosti nebo před někým, kdo není katolík,“ řekl arcibiskup Lwanga.

Své prohlášení učinil v souvislosti se začátkem pouti na paměť brutální cesty ugandských mučedníků, přičemž poznamenal, že křesťané by měli kráčet s odvahou v jejich šlépějích. Řekl, že se nevzdali své víry navzdory utrpení, kterým prošli.

Tato spirituální pouť byla zorganizována, aby umožnila dnešním křesťanům porozumět zkušenosti mučedníků a připomenout si jejich poslední chvíle na zemi,“ uvedl arcibiskup Lwanga.

Kromě věřících se poutě zúčastnil i první náměstek premiéra Ugandy Moses Ali.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019