Noc kostelů 2017: Věděli jste, že ...

Páteční večer nabídne nejen otevřené chrámy, kaple, modlitebny či seznámení se s křesťanstvím v různých dopravních prostředcích, ale i různé doprovodné aktivity či nástroje ulehčující účast na nabitém programu.
Publikováno: 8. 6. 2017 17:00

Ilustrační foto: František Jemelka / TS ČBK

Se do akce zapojí

1443 kostelů v ČR

715 kostelů v Rakousku

54 kostelů v Estonsku

38 kostelů na Slovensku?

Je v ČR připraveno

na 6372 bodů programu?

Noc je ve většině sídel republiky zahájena společně?

Začátek Noci kostelů oznámí ve většině zapojených míst návštěvníkům radostné vyzvánění zvonů; mnohde též proběhne ekumenické zahájení, které vždy hostí jedno z místních církevních společenství.

Můžete na programy jednoduše pozvat své známé?

Ano, pošlete jim elektronickou pohlednici jako pozvánku. Stačí si na www.nockostelu.cz vybrat z množství pohlednic v nabídce E-card, napsat vzkaz a odeslat. E-card můžete také propojit s aplikací Moje Noc kostelů a svým přátelům poslat spolu s pozvánkou také Vaši trasu s programy, které během Noci kostelů plánujete navštívit.

Si lze naplánovat vlastní program Noci kostelů?

Vytvořte si vlastní program z nabídky Noci kostelů. Přes ikonku Moje Noc, která se zobrazí
u každého bodu programu, si můžete jednoduše poskládat vlastní cestu pro Noc kostelů. Programy, které jste si vybrali, najdete potom v nabídce vlevo pod odkazem Moje Noc kostelů. Tímto způsobem můžete další programy přidat, jiné smazat nebo celý soubor vytisknout, případně poslat přátelům jako přílohu v pozvánce formou aplikace E-card.

Můžete využít aplikaci Nejbližší noc kostelů?

Prostřednictvím stránek www.nockostelu.cz si lze jednoduše zjistit nejen polohu kostelů, které checte navštívit, ale také polohu dalších nejbližších kostelů v okolí. Pomůže jím k tomu propojení s aplikací Google Maps prostřednictvím GPS souřadnic.

Kompletní mapa s vyznačenými kostely v České republice je k dispozici na stránkách www.nockostelu.cz/mapa, stejně tak je tomu na stránkách jednotlivých diecézí či krajů. Také na stránkách konkrétních kostelů najdou návštěvníci, kromě programu a informací o kostele, také mapu s vyznačením polohy kostela a seznam deseti nejbližších kostelů.

(Zdroj: Biskupství brněnské; uvedené údaje jsou platné k 6. červnu 2017)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020