Noc kostelů 2017: Věděli jste, že ...

Páteční večer nabídne nejen otevřené chrámy, kaple, modlitebny či seznámení se s křesťanstvím v různých dopravních prostředcích, ale i různé doprovodné aktivity či nástroje ulehčující účast na nabitém programu.
Publikováno: 8. 6. 2017 17:00

Ilustrační foto: František Jemelka / TS ČBK

Se do akce zapojí

1443 kostelů v ČR

715 kostelů v Rakousku

54 kostelů v Estonsku

38 kostelů na Slovensku?

Je v ČR připraveno

na 6372 bodů programu?

Noc je ve většině sídel republiky zahájena společně?

Začátek Noci kostelů oznámí ve většině zapojených míst návštěvníkům radostné vyzvánění zvonů; mnohde též proběhne ekumenické zahájení, které vždy hostí jedno z místních církevních společenství.

Můžete na programy jednoduše pozvat své známé?

Ano, pošlete jim elektronickou pohlednici jako pozvánku. Stačí si na www.nockostelu.cz vybrat z množství pohlednic v nabídce E-card, napsat vzkaz a odeslat. E-card můžete také propojit s aplikací Moje Noc kostelů a svým přátelům poslat spolu s pozvánkou také Vaši trasu s programy, které během Noci kostelů plánujete navštívit.

Si lze naplánovat vlastní program Noci kostelů?

Vytvořte si vlastní program z nabídky Noci kostelů. Přes ikonku Moje Noc, která se zobrazí
u každého bodu programu, si můžete jednoduše poskládat vlastní cestu pro Noc kostelů. Programy, které jste si vybrali, najdete potom v nabídce vlevo pod odkazem Moje Noc kostelů. Tímto způsobem můžete další programy přidat, jiné smazat nebo celý soubor vytisknout, případně poslat přátelům jako přílohu v pozvánce formou aplikace E-card.

Můžete využít aplikaci Nejbližší noc kostelů?

Prostřednictvím stránek www.nockostelu.cz si lze jednoduše zjistit nejen polohu kostelů, které checte navštívit, ale také polohu dalších nejbližších kostelů v okolí. Pomůže jím k tomu propojení s aplikací Google Maps prostřednictvím GPS souřadnic.

Kompletní mapa s vyznačenými kostely v České republice je k dispozici na stránkách www.nockostelu.cz/mapa, stejně tak je tomu na stránkách jednotlivých diecézí či krajů. Také na stránkách konkrétních kostelů najdou návštěvníci, kromě programu a informací o kostele, také mapu s vyznačením polohy kostela a seznam deseti nejbližších kostelů.

(Zdroj: Biskupství brněnské; uvedené údaje jsou platné k 6. červnu 2017)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Účastníci panamazonské synody obnovili Pakt z katakomb

Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“. Nová verze dokumentu nese nadpis: „Pakt z katakomb za společný dům. Za církev s amazonskou tváří, chudou a sloužící, prorockou a samaritánskou“. Oproti původnímu paktu je zcela přepracovaná a hlavní důraz klade na ekologickou problematiku, obranu domorodců a jejich práv a nároků v profánní i církevní sféře.
22.10.2019

Růže v zimě - nový film o Edith Steinové putuje Evropou

Růže v zimě – tak zní titul nového filmu o významné katolické myslitelce židovského původu, karmelitce Edith Steinové, zavražděné ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi a svatořečené Janem Pavlem II. v roce 1998. Podle vlastního scénáře jej zrežíroval herec, režisér a producent Joshua Sinclair, který se pro film o německé mystičce rozhodl po jednom přátelském telefonátu s Johnem Debnym, skladatelem hudby k filmu Mela Gibsona Umučení Krista.
22.10.2019

Blahoslavený se srdcem misionáře

Itálie má nového blahoslaveného. Stal se jím minulou sobotu 19. října italský misionář a mučedník z Myanmaru, otec Alfredo Cremonesi z Papežského institutu zahraničních misií (PIME). Blahořečen byl v lombardském městečku Crema.
22.10.2019

Nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu

Jako již tradičně, začal nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu, pod záštitou Sekce pro mládež ČBK – kurz probíhal ve dnech 13. až 18. října 2019. Tentokrát se účastníci sešli v rekreační oblasti Češkovice nad Blanskem, kterou obklopuje krásná a nyní podzimně zbarvená Drahanská vrchovina.
21.10.2019

Konference připomněla duchovní odkaz kardinála Tomáše Špidlíka

V rámci oslav 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka se dnes uskutečnila v Hlavním sále Valdštejnského paláce mezinárodní konference nazvaná „Duchovní odkaz J. E. Tomáše kardinála Špidlíka SJ (1919 – 2010)“. Na konferenci vystoupil kardinál Dominik Duka OP, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, prof. Pavel Ambros a další osobnosti.
21.10.2019