Noc kostelů 2017: Věděli jste, že ...

Datum publikace8. 6. 2017, 15.00

Páteční večer nabídne nejen otevřené chrámy, kaple, modlitebny či seznámení se s křesťanstvím v různých dopravních prostředcích, ale i různé doprovodné aktivity či nástroje ulehčující účast na nabitém programu.

Ilustrační foto: František Jemelka / TS ČBK

Se do akce zapojí

1443 kostelů v ČR

715 kostelů v Rakousku

54 kostelů v Estonsku

38 kostelů na Slovensku?

Je v ČR připraveno

na 6372 bodů programu?

Noc je ve většině sídel republiky zahájena společně?

Začátek Noci kostelů oznámí ve většině zapojených míst návštěvníkům radostné vyzvánění zvonů; mnohde též proběhne ekumenické zahájení, které vždy hostí jedno z místních církevních společenství.

Můžete na programy jednoduše pozvat své známé?

Ano, pošlete jim elektronickou pohlednici jako pozvánku. Stačí si na www.nockostelu.cz vybrat z množství pohlednic v nabídce E-card, napsat vzkaz a odeslat. E-card můžete také propojit s aplikací Moje Noc kostelů a svým přátelům poslat spolu s pozvánkou také Vaši trasu s programy, které během Noci kostelů plánujete navštívit.

Si lze naplánovat vlastní program Noci kostelů?

Vytvořte si vlastní program z nabídky Noci kostelů. Přes ikonku Moje Noc, která se zobrazí
u každého bodu programu, si můžete jednoduše poskládat vlastní cestu pro Noc kostelů. Programy, které jste si vybrali, najdete potom v nabídce vlevo pod odkazem Moje Noc kostelů. Tímto způsobem můžete další programy přidat, jiné smazat nebo celý soubor vytisknout, případně poslat přátelům jako přílohu v pozvánce formou aplikace E-card.

Můžete využít aplikaci Nejbližší noc kostelů?

Prostřednictvím stránek www.nockostelu.cz si lze jednoduše zjistit nejen polohu kostelů, které checte navštívit, ale také polohu dalších nejbližších kostelů v okolí. Pomůže jím k tomu propojení s aplikací Google Maps prostřednictvím GPS souřadnic.

Kompletní mapa s vyznačenými kostely v České republice je k dispozici na stránkách www.nockostelu.cz/mapa, stejně tak je tomu na stránkách jednotlivých diecézí či krajů. Také na stránkách konkrétních kostelů najdou návštěvníci, kromě programu a informací o kostele, také mapu s vyznačením polohy kostela a seznam deseti nejbližších kostelů.

(Zdroj: Biskupství brněnské; uvedené údaje jsou platné k 6. červnu 2017)

Autor článku: František Jemelka