Unesený indický kněz je stále naživu, říká jemenský ministr zahraničí

Jemenský ministr zahraničí ujistil indickou vládu, že unesený indický kněz Tom Uzhunnalil je stále naživu a pokračuje úsilí o jeho propuštění. Salesiánský kněz byl unesen v březnu loňského roku poté, co pravděpodobně islamističtí teroristé napadli dům pro seniory v Adenu, kde působil jako kaplan. Útočníci pak zastřelili 16 lidí, včetně 4 řádových sester.
Publikováno: 14. 7. 2017 15:00

Otec Tom je naživu a jemenská vláda dělá maximum, aby zajistila jeho propuštění,“ uvedlo indické ministerstvo zahraničí v oficiálním prohlášení, které bylo zveřejněno po setkání s jemenským ministrem, který je v současnosti v zemi na čtyřdenní návštěvě.

V únoru letošního roku napsalo 60 dětí indickému premiérovi Narendru Modimu, aby se zasadil o propuštění kněze Toma Uzhunnalilho, který příslušel k salesiánské provincii v Bangalore a působil jako misionář v rámci Apoštolského vikariátu jihoarabských zemí.

Představitelé církve uvedli, že dosud neobdrželi žádnou žádost o výkupné a není ani jasný motiv únosu nebo identita únosců. Na sociálních sítích se od té doby objevily pouze dvě videa, ve kterých unesený kněz prosí o pomoc církev a indické úřady.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články