Laici a rodiny mají nové stránky

17. 07. 2017 Rubrika: Zahraniční
Vatikánské Dikasterium pro laiky, rodiny a život představilo nové webové stránky. Ty mají sloužit jako místo vzájemného setkávání a naslouchání. Minulý týden také instituce představila své nové logo.

Webové stránky www.laityfamilylife.va, které představilo Diskasterium pro laiky, rodinu a život, se mají stát „místem přijetí a rodinným místem pro laiky a rodiny z celého světa“. Jejich úlohou bude také vzájemná výměna a naslouchání. Velký důraz je proto kladen na sociální sítě, které mají pomáhat při vedení dialogu.

Logo instituce, jehož autorem je Anna Formaggiová, znázorňuje laiky, kteří tvoří církev symbolizovanou slavnou vatikánskou Berniniho kolonádou. Ta zase laiky a rodiny z celého světa objímá. „Boží lid, tvořený ženami, muži, dětmi, mladými, starými a rodinami (…), vytváří církev a současně se těší z její mateřské ochrany,“ vysvětluje dikasterium. „Je to lid, který sní o tom, že jako misionář přijde ke všem,“ dodává.

Z církve a rodin, které ji naplňují, vzniká život. Ten je znázorněn ratolestí, jež vyrůstá z prodloužené svatopetrské kolonády.

Nové vatikánské dikasterium ustavil papež František k 1. září 2016. Úřad spojuje dřívější Papežskou radu pro rodinu a Papežskou radu pro laiky. Původní webové stránky obou institucí již nebudou aktualizovány, stále však budou v provozu kvůli vyhledávání starších dokumentů.

(zdroj: Dikasterium pro laiky, rodinu a život)

Autor článku: Ondřej Mléčka