Organizace Církev v nouzi bude pomáhat křesťanským rodinám v Sýrii

Katolická charitativní organizace Církev v nouzi (Kirche in Not) oznámila, že plánuje 32 projektů s cílem pomoci tisícům křesťanských rodin v Sýrii. Projekty jsou zaměřené na distribuci potravinové pomoci, podporu vzdělávání a asistenční pomoc rodinám.
Publikováno: 19. 7. 2017 17:00

Foto: Latin Parish of St. Francis Aleppo

Zaměřujeme se na nejzákladnější formu pomoci jako např. potravinová pomoc, kterou od nás obdrželo zhruba 2200 rodin z Aleppa a sousedního města Hasakah. Dále podporujeme dvě školy vedené řádovými sestrami v Aleppu. Také jsme vybudovali víceúčelovou sportovní halu a hřiště pro mladé křesťany v Aleppu. Kromě toho podporujeme univerzitní studenty, vdovy a oběti války,“ řekl vedoucí informační sekce Církve v nouzi John Pontifex.

Dále uvedl, že během své návštěvy velmi silně vnímal „devastaci a zoufalství, které dopadá na spoustu lidí, neboť jejich domovy a zdroje obživy byl zcela zničeny. Avšak naděje spočívá v tom, že programy humanitární pomoci a rozvojové spolupráce mohou pomoci lidem jejich situaci překonat“.

Podle něj tyto projekty také pomáhají lidem vnímat, že nejsou zapomenuti okolním světem. „Řekli to úplně jednoduše – to, že jste přišli a chcete se s námi setkat je pro nás znamení obrovské podpory, kterou dostáváme z celého světa,“ dodal John Pontifex.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020