Organizace Církev v nouzi bude pomáhat křesťanským rodinám v Sýrii

Datum publikace19. 7. 2017, 15.00

Katolická charitativní organizace Církev v nouzi (Kirche in Not) oznámila, že plánuje 32 projektů s cílem pomoci tisícům křesťanských rodin v Sýrii. Projekty jsou zaměřené na distribuci potravinové pomoci, podporu vzdělávání a asistenční pomoc rodinám.

Foto: Latin Parish of St. Francis Aleppo

Zaměřujeme se na nejzákladnější formu pomoci jako např. potravinová pomoc, kterou od nás obdrželo zhruba 2200 rodin z Aleppa a sousedního města Hasakah. Dále podporujeme dvě školy vedené řádovými sestrami v Aleppu. Také jsme vybudovali víceúčelovou sportovní halu a hřiště pro mladé křesťany v Aleppu. Kromě toho podporujeme univerzitní studenty, vdovy a oběti války,“ řekl vedoucí informační sekce Církve v nouzi John Pontifex.

Dále uvedl, že během své návštěvy velmi silně vnímal „devastaci a zoufalství, které dopadá na spoustu lidí, neboť jejich domovy a zdroje obživy byl zcela zničeny. Avšak naděje spočívá v tom, že programy humanitární pomoci a rozvojové spolupráce mohou pomoci lidem jejich situaci překonat“.

Podle něj tyto projekty také pomáhají lidem vnímat, že nejsou zapomenuti okolním světem. „Řekli to úplně jednoduše – to, že jste přišli a chcete se s námi setkat je pro nás znamení obrovské podpory, kterou dostáváme z celého světa,“ dodal John Pontifex.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva