Organizace Církev v nouzi bude pomáhat křesťanským rodinám v Sýrii

Katolická charitativní organizace Církev v nouzi (Kirche in Not) oznámila, že plánuje 32 projektů s cílem pomoci tisícům křesťanských rodin v Sýrii. Projekty jsou zaměřené na distribuci potravinové pomoci, podporu vzdělávání a asistenční pomoc rodinám.
Publikováno: 19. 7. 2017 17:00

Foto: Latin Parish of St. Francis Aleppo

Zaměřujeme se na nejzákladnější formu pomoci jako např. potravinová pomoc, kterou od nás obdrželo zhruba 2200 rodin z Aleppa a sousedního města Hasakah. Dále podporujeme dvě školy vedené řádovými sestrami v Aleppu. Také jsme vybudovali víceúčelovou sportovní halu a hřiště pro mladé křesťany v Aleppu. Kromě toho podporujeme univerzitní studenty, vdovy a oběti války,“ řekl vedoucí informační sekce Církve v nouzi John Pontifex.

Dále uvedl, že během své návštěvy velmi silně vnímal „devastaci a zoufalství, které dopadá na spoustu lidí, neboť jejich domovy a zdroje obživy byl zcela zničeny. Avšak naděje spočívá v tom, že programy humanitární pomoci a rozvojové spolupráce mohou pomoci lidem jejich situaci překonat“.

Podle něj tyto projekty také pomáhají lidem vnímat, že nejsou zapomenuti okolním světem. „Řekli to úplně jednoduše – to, že jste přišli a chcete se s námi setkat je pro nás znamení obrovské podpory, kterou dostáváme z celého světa,“ dodal John Pontifex.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020

Zrušeno plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí

Plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí plánované od 25.-27. září 2020 v Praze se v důsledku pandemie covid-19 ruší. Jednání bude probíhat online.
17.09.2020