Organizace Církev v nouzi bude pomáhat křesťanským rodinám v Sýrii

Katolická charitativní organizace Církev v nouzi (Kirche in Not) oznámila, že plánuje 32 projektů s cílem pomoci tisícům křesťanských rodin v Sýrii. Projekty jsou zaměřené na distribuci potravinové pomoci, podporu vzdělávání a asistenční pomoc rodinám.
Publikováno: 19. 7. 2017 17:00

Foto: Latin Parish of St. Francis Aleppo

Zaměřujeme se na nejzákladnější formu pomoci jako např. potravinová pomoc, kterou od nás obdrželo zhruba 2200 rodin z Aleppa a sousedního města Hasakah. Dále podporujeme dvě školy vedené řádovými sestrami v Aleppu. Také jsme vybudovali víceúčelovou sportovní halu a hřiště pro mladé křesťany v Aleppu. Kromě toho podporujeme univerzitní studenty, vdovy a oběti války,“ řekl vedoucí informační sekce Církve v nouzi John Pontifex.

Dále uvedl, že během své návštěvy velmi silně vnímal „devastaci a zoufalství, které dopadá na spoustu lidí, neboť jejich domovy a zdroje obživy byl zcela zničeny. Avšak naděje spočívá v tom, že programy humanitární pomoci a rozvojové spolupráce mohou pomoci lidem jejich situaci překonat“.

Podle něj tyto projekty také pomáhají lidem vnímat, že nejsou zapomenuti okolním světem. „Řekli to úplně jednoduše – to, že jste přišli a chcete se s námi setkat je pro nás znamení obrovské podpory, kterou dostáváme z celého světa,“ dodal John Pontifex.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Chceme ze zemského povrchu vykázat jakékoli násilí na nezletilých

Až 800 milionů dětí ve světě užívá internet, čímž tvoří více než čtvrtinu z celkového počtu tří miliard jeho uživatelů. Web je však také místem, kde se nejvíce rozbujela pedopornografie. Microsoft odhaduje, že denně se na webových stránkách objeví 270 tisíc nových videonahrávek či snímků zachycujících sexuální zneužívání nezletilých.
14.11.2019

Papež František: Půdu pro růst víry připravili laici

Pravidelná středeční audience se konala paralelně v aule Pavla VI., kde před začátkem papež pozdravil asi 250 nemocných, a na náměstí sv. Petra, kde se shromáždilo asi 14.000 poutníků. Ve své katechezi se Svatý otec věnoval 18. kapitole Skutků apoštolů a nazval ji „Priscilla a Akvila ho vzali k sobě. (Sk 18,26) Manželský pár ve službě evangelia.“
14.11.2019

Rok 2020 bude Rokem Bible

Na neděli 17. listopadu, tj. týden před Slavností Ježíše Krista Krále, připadá tradiční Den Bible, jehož cílem je podpořit šíření Bible v našich zemích. Příští rok vyhlásila Katolická biblická federace Rokem Bible, který se začne slavit o první neděli adventní 1. prosince 2019 a potrvá až do památky svatého Jeronýma 30. září 2020.
14.11.2019

Bohoslužba v lateránské bazilice zakončila národní pouť

Česká národní pouť k připomínce 30. výročí svatořečení Anežky České skončila dnes odpoledne mší svatou v bazilice svatého Jana v Lateránu. Bohoslužbu celebroval biskup litoměřický Jan Baxant, homilii pronesl biskup českobudějovický Vlastimil Kročil. Ve svém kázání se zaměřil především na téma svobody.
13.11.2019

Papež František českým poutníkům: Kéž se za vás sv. Anežka přimlouvá

Dnešní pravidelné audience se na náměstí sv. Petra zúčastnilo na čtyři tisíce poutníků z České republiky, kteří papeži předali dar - sochu Koruny svaté Anežky České a částku 1,2 milionu Kč pro chudé. Ve svém pozdravu Svatý otec připomněl svatořečení sv. Anežky a povzbudil poutníky z naší vlasti, aby žili s novým nadšením podle evangelia mezi tolika spoluobčany, kteří Pána Ježíše ještě neznají.
13.11.2019