Organizace Církev v nouzi bude pomáhat křesťanským rodinám v Sýrii

Katolická charitativní organizace Církev v nouzi (Kirche in Not) oznámila, že plánuje 32 projektů s cílem pomoci tisícům křesťanských rodin v Sýrii. Projekty jsou zaměřené na distribuci potravinové pomoci, podporu vzdělávání a asistenční pomoc rodinám.
Publikováno: 19. 7. 2017 15:00

Foto: Latin Parish of St. Francis Aleppo

Zaměřujeme se na nejzákladnější formu pomoci jako např. potravinová pomoc, kterou od nás obdrželo zhruba 2200 rodin z Aleppa a sousedního města Hasakah. Dále podporujeme dvě školy vedené řádovými sestrami v Aleppu. Také jsme vybudovali víceúčelovou sportovní halu a hřiště pro mladé křesťany v Aleppu. Kromě toho podporujeme univerzitní studenty, vdovy a oběti války,“ řekl vedoucí informační sekce Církve v nouzi John Pontifex.

Dále uvedl, že během své návštěvy velmi silně vnímal „devastaci a zoufalství, které dopadá na spoustu lidí, neboť jejich domovy a zdroje obživy byl zcela zničeny. Avšak naděje spočívá v tom, že programy humanitární pomoci a rozvojové spolupráce mohou pomoci lidem jejich situaci překonat“.

Podle něj tyto projekty také pomáhají lidem vnímat, že nejsou zapomenuti okolním světem. „Řekli to úplně jednoduše – to, že jste přišli a chcete se s námi setkat je pro nás znamení obrovské podpory, kterou dostáváme z celého světa,“ dodal John Pontifex.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021