Předseda ČBK vyzývá: Modleme se za Venezuelu!

Datum publikace5. 8. 2017, 21.30

Kardinál Dominik Duka OP vyzývá k modlitbám za Venezuelu a její obyvatele. Již dnes se tak i vy můžete připojit k demokratickému apelu papeže Františka. Text výzvy zveřejňujeme v plném znění.

Ilustrační foto: Martin J. Rýznar

Bratři a sestry,

Venezuela prožívá těžké chvíle. Zemí zmítají nepokoje, obyvatele sužuje chudoba, mnoho lidí je mrtvých, zraněných a zadržených. Jsme katolická, tedy všeobecná církev, a to kromě jiného znamená, že když se děje něco špatného či bolestného na druhé straně planety, tak se nás to týká.

Vyzývám Vás tedy k modlitbě za tuto zkoušenou zemi, aby v ní zvítězilo právo, základní svobody člověka i respekt a láska k bližnímu. Vložme prosbu za tuto zemi třeba do přímluv při zítřejší nedělní liturgii a pamatujme na Venezuelu i při své osobní modlitbě.

kardinál Dominik Duka, OP, arcibiskup pražský a předseda ČBK

Autor článku: František Jemelka