Posilte se ve věrnosti, vzkazuje papež František do Olomouce

Datum publikace15. 8. 2017, 13.41

Dnes večer začíná v Olomouci 6. setkání katolické mládeže ČR. Účastníci budou pozdraveni různými představiteli církevního a veřejného života, prostřednictvím dopisu vatikánského státního sekretáře P. Parolina mezi nimi bude i papež František. Co mladým lidem pro nadcházející dny přeje a k čemu je vybízí? Text dopisu zveřejňujeme v plném znění.

Foto: Roman Albrecht / Člověk a víra

kardinálu Dominiku Dukovi

Svatý otec vyjadřuje duchovní blízkost u příležitosti 6. Celostátního setkání mládeže v Olomouci, jehož mottem je „Nebojte se!“ a které se také inspiruje Mariiným chvalozpěvem: „Veliké věci mi učinil ten, který je mocný.“ (Lk 1,49)

Tato důležitá událost má mladé posílit ve věrnosti hodnotám křesťanské víry a to především obnovou vědomí, že bohaté učení evangelia a církve nespočívá v sérii zákazů, které dusí autentické touhy po štěstí, ale naopak, že se jedná o celoživotní plán, který je schopný uchvátit srdce a vést k následování Krista, mistra a Pána.

Svatý otec František vyprošuje hojné vylití darů Ducha Svatého pro plodné putování na cestě dobra. Všechny mladé v České republice svěřuje nebeské ochraně Panny Marie a prosí o modlitbu za svou službu nástupce svatého Petra. Zároveň uděluje ze srdce Vám, přítomným biskupům, kněžím a řeholníkům a zvláště všem drahým mladým apoštolské požehnání, přinášející pokoj a duchovní horlivost.

Kardinál Pietro Parolin

Státní sekretář