Biskupové podpořili čínské katolíky

Datum publikace18. 8. 2017, 15.56

ČBK podpořila iniciativu za propuštění a získání aktuálních informací k případu biskupa čínské podzemní církve Petra Shao Zhumina. Taktéž oceňuje úsilí emeritního hongkongského biskupa kardinála Josepha Zena Ze-kiuna o zlepšení situace čínských katolíků. Text výzvy českých a moravských biskupů zveřejňujeme v plném znění.

Výzva České biskupské konference na podporu biskupa Shao Zhumina a kardinála Zen Ze-kiuna

My, členové České biskupské konference, podporujeme mezinárodní církevní i společenské úsilí o propuštění a získání aktuálních informací k případu čínského biskupa Petra Shao Zhumina.

Současně povzbuzujeme občany Hongkongu v jejich snaze mít zachovány občanské, politické a náboženské svobody.

Taktéž vyjadřujeme podporu úsilí emeritního hongkongského biskupa kardinála Josepha Zena Ze-kiuna o zlepšení situace čínských katolíků.

Velehrad, 6. července 2017

Biskupové českých a moravských diecézí

Autor článku: František Jemelka