Sekce pro mládež ČBK má nové vedení

Datum publikace19. 8. 2017, 12.30

Kamil Strak. To je nový ředitel Sekce pro mládež ČBK. Změna ve vedení jedné z částí sekretariátu České biskupské konference v Praze byla oznámena dnes při mši v rámci Celostátního setkání mládeže v Olomouci.

Foto: Dominik David / Člověk a víra

Kamil Strak se narodil 18. června 1976 ve Vítkově, pochází z malé vesničky Domoradovice v okrese Opava. Základní školu navštěvoval v Melči, Střední zemědělskou školu potom v Opavě. Během středoškolských let hrál na varhany, pomáhal ve skautu i okolo kostela, hlavně ale doma v zemědělství. 7 let jezdil s kombajnem v místním JZD Hradec nad Moravicí.

Po střední škole zamířil na vysokou školu zemědělskou, tu ale nedokončil, protože se rozhodl odpovědět na Boží volání a jít do semináře. Po roční pauze, kdy pracoval v zemědělském družstvu, nastoupil v roce 1996 do konviktu do Litoměřic.

Poté pokračoval ve studiu na CMTF v Olomouci a formaci v Arcibiskupském kněžském semináři. Po druhém ročníku bohosloví vykonal základní vojenskou službu. V semináři působil jako prefekt, varhaník, seminární jáhen a pomáhal s vysokoškolskou pastorací mládeže. Druhý rok jáhenské služby prožil na Diecézním středisku mládeže (DSM) ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Kněžské svěcení přijal v roce 2004 a nastoupil jako kaplan do farnosti v Místku. Hned po roce odsud zamířil znovu na DSM do Staré Vsi jako ředitel střediska a farář zdejší farnosti. Na místě zůstal až do srpna 2016. Během této služby organizoval řadu akcí pro mládež ve své diecézi a podílel se také na přípravě celostátních setkání mládeže.

Minulý rok strávil půlročním studiem angličtiny v irském Dublinu a také prožil tři měsíce u trapistů v Nových Dvorech.

Kamil Strak je nejstarší ze tří sourozenců, rád sportuje a spolupracuje s druhými.

A jak se staví k funkci ředitele Sekce pro mládež?

'Vše nové je výzva. Chci pokorně hledat Boží vůli ve službě mě svěřené. Snad nebudu moc překážet, ale přiložím ruku k dílu, pro budování Božího království.'

Nový šéf Sekce se funkce ujme 1. října 2017.

A jak představení nástupce J. Balíka probíhalo? Můžete se podívat do fotogalerie Člověka a víry.

(Zdroj: Anna Sýkorová, tisková mluvčí Celostátního setkání mládeže)

Autor článku: František Jemelka