Začala roční příprava na Světové setkání rodin

V Irsku zahájili v pondělí roční přípravu na Světové setkání rodin, které se uskuteční 21. – 26. srpna 2018 v tamní metropoli Dublinu. Farnostem i všem lidem na celém světě se nyní nabízí možnost uspořádat šest tematických rozhovorů o rodině, inspirovaných dokumentem papeže Františka Radost z lásky. Na webu www.amoris.ie si mohou zájemci stáhnout program těchto setkání, inspiraci pro prožívání důležitých rodinných a vztahových událostí nebo kurs pro vedoucí skupinek. V pondělí byla také představena modlitba pro setkání, program a ikona, která bude nyní putovat po 26 irských diecézích.
Publikováno: 23. 8. 2017 13:00

Foto: Daniel Ibanez / CNA

Tisíce rodin z celého světa zavítají každé tři roky do některého města, aby se zde vzájemně obohatily, vyměnily si zkušenosti z rodinného života, vzájemně se povzbudily i společně se modlily. Pokračují tak v tradici, kterou založil v roce 1994 svatý Jan Pavel II. Zatímco minulé setkání s papeže Františkem se konalo v americké Filadelfii, to příští se vrací na evropský kontinent, do Irska. Očekává se, že se jej zúčastní i papež František.

Dublinská arcidiecéze spustila v pondělí roční přípravu nazvanou „Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou!“. Ta nabízí farnostem i všem ostatním lidem na celém světě materiály k uspořádání šesti setkání, v nichž budou hovořit o životě v rodině, jeho kráse i výzvách. Inspirací bude přitom dokument papeže Františka Radost z lásky. Mezi tématy setkání je například „Realita dnešního rodinného života“, „Boží sen o lásce“, „Láska v manželství, která dorůstá ke zralosti“ nebo „Boží milosrdenství: Nikdo není vyloučený“.

Na webu www.amoris.ie naleznou zájemci také inspiraci, která může obohatit důležité momenty v rodině, například Vánoce, Velikonoce, Nový rok, svátek sv. Valentina nebo křest či biřmování. Také je zde možné si stáhnout příručku pro ty, kdo chtějí s pastorací rodin v průběhu přípravného roku pomáhat ve farnostech.

Na web bude v průběhu roku vkládána řada dalších materiálů včetně animací pro děti, studiových debat nebo rozhovorů.

V pondělí 21. srpna požehnal dublinský arcibiskup Diarmuid Martin také ikonu Světového setkání, která bude v průběhu roku putovat po šestadvaceti irských diecézích. Téměř dvoumetrové dílo, které vytvořila kontemplativní komunita redemptoristek z Drumcondry, představuje Svatou rodinu a další biblické výjevy, například svatbu v Káni.

Na webu samotného Světového setkání www.worldmeeting2018.ie mohou zájemci nově také nalézt program nebo modlitbu za rodiny. V ní věřící prosí za lásku v rodinách, víru, ale i například za konkrétní páry nebo členy rodin.

V průběhu několika týdnů bude vydána mobilní aplikace nazvaná Amoris. Již nyní se mohou zájemci zapojit do Světového setkání skrze sociální sítě Facebook, Twitter, iCatholic, YouTube, Flickr nebo Pinterest.

(zdroj: World meeting of Families, Amoris)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022

Vedení COMECE a CEC navštíví příští týden Česko

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě EU navštíví 7.-8. prosince 2022 Prahu ekumenická delegace Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) a Konference evropských církvi (CEC).
30.11.2022