Začala roční příprava na Světové setkání rodin

V Irsku zahájili v pondělí roční přípravu na Světové setkání rodin, které se uskuteční 21. – 26. srpna 2018 v tamní metropoli Dublinu. Farnostem i všem lidem na celém světě se nyní nabízí možnost uspořádat šest tematických rozhovorů o rodině, inspirovaných dokumentem papeže Františka Radost z lásky. Na webu www.amoris.ie si mohou zájemci stáhnout program těchto setkání, inspiraci pro prožívání důležitých rodinných a vztahových událostí nebo kurs pro vedoucí skupinek. V pondělí byla také představena modlitba pro setkání, program a ikona, která bude nyní putovat po 26 irských diecézích.
Publikováno: 23. 8. 2017 13:00

Foto: Daniel Ibanez / CNA

Tisíce rodin z celého světa zavítají každé tři roky do některého města, aby se zde vzájemně obohatily, vyměnily si zkušenosti z rodinného života, vzájemně se povzbudily i společně se modlily. Pokračují tak v tradici, kterou založil v roce 1994 svatý Jan Pavel II. Zatímco minulé setkání s papeže Františkem se konalo v americké Filadelfii, to příští se vrací na evropský kontinent, do Irska. Očekává se, že se jej zúčastní i papež František.

Dublinská arcidiecéze spustila v pondělí roční přípravu nazvanou „Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou!“. Ta nabízí farnostem i všem ostatním lidem na celém světě materiály k uspořádání šesti setkání, v nichž budou hovořit o životě v rodině, jeho kráse i výzvách. Inspirací bude přitom dokument papeže Františka Radost z lásky. Mezi tématy setkání je například „Realita dnešního rodinného života“, „Boží sen o lásce“, „Láska v manželství, která dorůstá ke zralosti“ nebo „Boží milosrdenství: Nikdo není vyloučený“.

Na webu www.amoris.ie naleznou zájemci také inspiraci, která může obohatit důležité momenty v rodině, například Vánoce, Velikonoce, Nový rok, svátek sv. Valentina nebo křest či biřmování. Také je zde možné si stáhnout příručku pro ty, kdo chtějí s pastorací rodin v průběhu přípravného roku pomáhat ve farnostech.

Na web bude v průběhu roku vkládána řada dalších materiálů včetně animací pro děti, studiových debat nebo rozhovorů.

V pondělí 21. srpna požehnal dublinský arcibiskup Diarmuid Martin také ikonu Světového setkání, která bude v průběhu roku putovat po šestadvaceti irských diecézích. Téměř dvoumetrové dílo, které vytvořila kontemplativní komunita redemptoristek z Drumcondry, představuje Svatou rodinu a další biblické výjevy, například svatbu v Káni.

Na webu samotného Světového setkání www.worldmeeting2018.ie mohou zájemci nově také nalézt program nebo modlitbu za rodiny. V ní věřící prosí za lásku v rodinách, víru, ale i například za konkrétní páry nebo členy rodin.

V průběhu několika týdnů bude vydána mobilní aplikace nazvaná Amoris. Již nyní se mohou zájemci zapojit do Světového setkání skrze sociální sítě Facebook, Twitter, iCatholic, YouTube, Flickr nebo Pinterest.

(zdroj: World meeting of Families, Amoris)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Národní synodální setkání: V synodálním procesu budeme pokračovat

Na Velehradě se 6. července 2022 za účasti českých a moravských biskupů, členů národního synodálního týmu, diecézních koordinátorů, zástupců z diecézí a exarchátu a dalších významných hostů uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání
06.07.2022

Národní synodní setkání na Velehradě živě na kanále YT

6. července se na Velehradě koná celodenní Národní synodální setkání, které završí národní fázi Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání. Jednání můžete sledovat díky streamu na kanále YouTube. Mši svatou z velehradské baziliky bude přenášet živě od 17.00 hodin Televize Noe.
06.07.2022

Cyrilometodějská pouť s modlitbami za Ukrajinu

Namísto horkem rozpáleného nádvoří vítaly letos tisíce poutníků na Velehradě mraky a déšť. Ani ten je ale neodradil od účasti na mši svaté z Národní cyrilometodějské pouti, po dvou letech opět bez protiepidemických omezení. Hlavním celebrantem byl kardinál Michael Czerny, prefekt Dikasteria pro podporu integrálního lidského rozvoje a blízký spolupracovník papeže Františka.
05.07.2022

Biskupové na Velehradě ocenili významné osobnosti

Po slavnostní poutní mši svaté 5. července na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik významných osobností z různých oblastí veřejného života. Představujeme oceněné pro rok 2022.
05.07.2022

Arcidiecéze olomoucká má nového administrátora, zvolen byl biskup Josef Nuzík

V Olomouci se dnes, v pondělí 4. července 2022, sešel tzv. sbor poradců, aby po odchodu arcibiskupa Jana Graubnera, který se v sobotu ujal vedení pražské arcidiecéze, zvolil podle předpisů církevního práva nového administrátora olomoucké arcidiecéze. Stal se jím dosavadní pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík.
04.07.2022