Výzva: Modleme se za oběti hurikánu Harvey

Datum publikace3. 9. 2017, 4.00

Výzvu k modlitbě za oběti hurikánu Harvey zveřejnila na svých stránkách arcidiecéze Galveston-Houston. Jménem kardinála Dominika Duky se k ní připojila i česká katolická církev, která také vyzývá k modlitbám a přímluvám za oběti této přírodní katastrofy.

Foto: Texas Military Department/CC BY-ND 2.0
Prosím připojte se k modlitbě za všechny lidi a společenství, kteří jsou zasaženi touto přírodní katastrofou a potřebují pomoc. Kromě toho prosím věřící, aby ve svých modlitbách pamatovali na všechny záchranáře a dobrovolníky, kteří pomáhají v postižených oblastech. Ať je Bůh milostivý ke všem lidem v naší arcidiecézi a vůbec ve všech oblastech, které jsou zdevastované hurikánem,“ prohlásil arcibiskup arcidiecéze Galveston-Houston kardinál Daniel Nicholas DiNardo.

K této výzvě se připojila jménem kardinála Dominika Duky také česká katolická církev. Kardinál vyzývá všechny věřící, aby se modlili za oběti této přírodní pohromy a jejich rodiny a za všechny, kteří se podílejí na likvidaci škod této nesmírné tragédie.

Hurikán Harvey zdevastoval o uplynulém víkendu velké oblasti Texasu a Lousiany. Bouře a záplavy si dosud vyžádaly desítky obětí a způsobily rozsáhlé materiální škody. Katastrofa zasáhla citelně jižní oblasti arcidiecéze Galveston-Houston – bouře zničila bezpočet domovů, způsobila dlouhodobé výpadky elektřiny a poničila celou řadu kostelů, škol a dalších institucí.

Představitelé české katolické církve se už v uplynulých dnech rozhodli pomoci lidem v zasažených oblastech. Jako výraz solidarity poskytnou arcidiecézi Galveston-Houston celkem 23 tisíc USD, které jsou určené na podporu lidí zasažených touto přírodní katastrofou.

K tragédii se vyjádřil i papež František, který zaslal kardinálu DiNardovi soustrastné poselství. Americký prezident Donald Trump zase na dnešní neděli vyhlásil celoamerický den modliteb za oběti hurikánu Harvey a za všechny, kteří se podílejí na záchranných pracích a obnově země.

(Zdroj: Arcidiecéze Galveston-Houston, Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Tomáš Tetiva