Výzva: Modleme se za oběti hurikánu Harvey

Výzvu k modlitbě za oběti hurikánu Harvey zveřejnila na svých stránkách arcidiecéze Galveston-Houston. Jménem kardinála Dominika Duky se k ní připojila i česká katolická církev, která také vyzývá k modlitbám a přímluvám za oběti této přírodní katastrofy.
Publikováno: 3. 9. 2017 6:00

Foto: Texas Military Department/CC BY-ND 2.0
Prosím připojte se k modlitbě za všechny lidi a společenství, kteří jsou zasaženi touto přírodní katastrofou a potřebují pomoc. Kromě toho prosím věřící, aby ve svých modlitbách pamatovali na všechny záchranáře a dobrovolníky, kteří pomáhají v postižených oblastech. Ať je Bůh milostivý ke všem lidem v naší arcidiecézi a vůbec ve všech oblastech, které jsou zdevastované hurikánem,“ prohlásil arcibiskup arcidiecéze Galveston-Houston kardinál Daniel Nicholas DiNardo.

K této výzvě se připojila jménem kardinála Dominika Duky také česká katolická církev. Kardinál vyzývá všechny věřící, aby se modlili za oběti této přírodní pohromy a jejich rodiny a za všechny, kteří se podílejí na likvidaci škod této nesmírné tragédie.

Hurikán Harvey zdevastoval o uplynulém víkendu velké oblasti Texasu a Lousiany. Bouře a záplavy si dosud vyžádaly desítky obětí a způsobily rozsáhlé materiální škody. Katastrofa zasáhla citelně jižní oblasti arcidiecéze Galveston-Houston – bouře zničila bezpočet domovů, způsobila dlouhodobé výpadky elektřiny a poničila celou řadu kostelů, škol a dalších institucí.

Představitelé české katolické církve se už v uplynulých dnech rozhodli pomoci lidem v zasažených oblastech. Jako výraz solidarity poskytnou arcidiecézi Galveston-Houston celkem 23 tisíc USD, které jsou určené na podporu lidí zasažených touto přírodní katastrofou.

K tragédii se vyjádřil i papež František, který zaslal kardinálu DiNardovi soustrastné poselství. Americký prezident Donald Trump zase na dnešní neděli vyhlásil celoamerický den modliteb za oběti hurikánu Harvey a za všechny, kteří se podílejí na záchranných pracích a obnově země.

(Zdroj: Arcidiecéze Galveston-Houston, Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Adventní zamyšlení královéhradeckého biskupa Jana Vokála

Královéhradecký biskup Jan Vokál se zamýšlí nad významem Adventu v době protikoronavirových opatření.
27.11.2020

Adventní duchovní obnova pro ženy 2020 online

Papežská kolej Nepomucenum a Milosrdné sestry sv. Karla Boromejského zvou ženy ke ztišení při duchovní obnově na začátku adventu. Obnova se uskuteční online v termínu 28. - 29. listopadu 2020.
27.11.2020

Možnost získat plnomocné odpustky v souvislosti s jubilejním rokem premonstrátského řádu

V rámci jubilejního roku premonstrátského řádu, který slaví 900 let od svého založení, udělil Svatý otec všem, kteří připutují do kostelů spravovaných premonstráty od 1. neděle adventní (29. listopadu 2020) do svátku Křtu Páně (neděle 9. ledna 2022), plnomocné odpustky pro zemřelé, a to za obvyklých podmínek.
27.11.2020

Kněz youtuber zpovídá kněze programátora

Pandemie dala vzniku spolupráci kněze, který začal kvůli epidemickým opatřením natáčet videokázání pro děti a kněze, který má za sebou řadu úspěšných mobilních aplikací. Přinášíme vám video, ve kterém se dozvíte, co je výsledkem jejich společné práce.
27.11.2020

Téměř 100 budov v ČR se rámci Červené středy rozsvítilo na červeno

Ve středu, 25. listopadu 2020, si Česká republika připomněla pronásledované pro víru na celém světě v rámci mezinárodní iniciativy Červená středa. Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Kolem 100 milionů lidí je každoročně kvůli své víře zavražděno. Kromě ČR se včera budovy rozsvítily načerveno i ve Velké Británii, Kanadě nebo na Slovensku.
26.11.2020