Vyjádření ČBK a Českomoravské Fatimy k materiálům nakladatelství Vérité

Datum publikace4. 9. 2017, 15.30

V současné době jsou v souvislosti s výročím Fatimy publikovány v časopise Regina a jiných tiskovinách nakladatelství Vérité texty, které jsou zcela v rozporu s autentickým poselstvím Fatimy. Přinášíme vyjádření předsedy ČBK a Českomoravské Fatimy v Koclířově.

Vyjádření předsedy ČBK k obsahu článků z centra Vérité v Praze

Společným pastýřským listem nás, biskupů českých a moravských diecézí, zahajujeme a vyzýváme ke slavení Jubilea Fatimy účasti na národní pouti do Portugalska-Fatimy a následně při putování sochy Panny Marie Fatimské v katedrálách a na poutních místech.

Současně jsou publikovány články z nakladatelství Vérité v časopise Regina a jiných tiskovinách, které jsou zcela v rozporu s autentickým poselstvím Fatimy.

ČBK svěřila organizaci a průběh slavení Jubilea v naší zemi Českomoravské Fatimě v Koclířově, kde působí národní centrum WAF-Světového apoštolátu Fatimy – Fatimský apoštolát, a proto připojujeme vyjádření Mons. Pavla Dokládala z Koclířova.

Dominik kardinál Duka OP, předseda ČBK

Vyjádření Fatimského apoštolátu v ČR k obsahu publikovaných článků o Fatimě

V jednotlivých číslech časopisu Regina a dalších tiskovinách z centra Vérité (Zprávy z Medžugorje) zaznamenáváme stále rostoucí dezinformace a sdělení, která nejsou nikterak podložena vlastním autentickým obsahem zjevení Panny Marie ve Fatimě.

Všechno podstatné v souvislosti se zjevením Anděla (1916) a Panny Marie ve Fatimě (1917) je publikováno v knize Fatima naše naděje, vydané letos v Kartuziánském nakladatelství, doplněné o výklad Josefa Ratzingera z roku 2000 a stručnými historickými souvislostmi s mimořádným významem těchto zjevení, a to jak vzhledem k minulosti, tak i budoucnosti.

Publikování naprosto nepodložených zjevení Panny Marie Fatimské v Kolumbii 23. 12. 2016, ultimáta daná Svatému otci a kardinálům k cestě do Moskvy k presidentu Putinovi či sdělení, že vizionářka sestra Lucie de Santos byla v klášteře v Coimbře „umlčena temnými silami katolické církve Vatikánu a nahrazena falešnou dvojnicí“, skutečně nejen, že naprosto neodpovídají pravdě, ale také zcela snižují autoritu římskokatolické církve u těch, kteří tyto zprávy přijímají.

Proto s velkou bolestí v srdci (dr. František Mráček se prezentuje jako horlivý mariánský ctitel) doporučujeme tyto tiskoviny rozhodně neodebírat a nešířit.

Mons. Pavel Dokládal

Autor článku: František Jemelka