Jak v neděli do kostela: na kole?

Datum publikace15. 9. 2017, 15.00

Do kostela jezdíte na kole sice možná běžně, ale tuto neděli se mohou přidat i ti, kteří spíše volí jiné způsoby přepravy. Uskuteční se desátý ročník ekumenické akce Do kostela na kole.

Nebuďme lhostejní k zemi, která nám byla svěřena – s takovým heslem vyrazí stovky věřících z celé republiky v neděli 17. září (případně již v sobotu 16. září) do kostela. I letos se tak zapojí do desátého ročníku ekumenické akce Do kostela na kole.

Smyslem je propagovat cyklistickou dopravu, která je, stejně jako pěší chůze, šetrná k životnímu prostředí a ve srovnání s automobilovou dopravou nepoměrně levnější, zdravější a na kratší vzdálenosti dokonce statisticky rychlejší,“ vysvětluje organizátor akce Marek Drápal.

Zároveň upozorňuje na nepřímé důsledky používání automobilů. Znečištění způsobené dopravou má negativní dopady na zdraví.

Byli bychom rádi, kdyby tato událost vedla k zamyšlení, co můžeme v našem chování zlepšit. Nejde jen o jeden den, kdy – pokud nám to zdraví a podmínky dovolí – vyrazíme do kostela na kole. Přemýšlejme o tom, jak změnit naše každodenní chování, aby bylo šetrnější k naší Zemi,“ dodává za organizátory Jana Vondrová.

Akce Do kostela na kole má připomenout, že v Bibli je v příběhu stvoření světa člověk pověřen správcovstvím Země a jsme zodpovědní za to, jak s ní nakládáme. Pořádá ji už deset let Poradní odbor pro otázky životního prostředí při Českobratrské církvi evangelické, Ekologická sekce České křesťanské akademie a Česká křesťanská environmentální síť.

Další informace na www.dokostelanakole.cz.

(Zdroj: tisk. zpráva ČCE)

Autor článku: František Jemelka