Breviář na webu a v mobilních zařízeních – nová vylepšení

Datum publikace5. 10. 2017, 13.15

Projekt online Liturgie hodin (Denní modlitby církve) breviar.cz opět přináší novinky na webu i aktualizace aplikací Breviář pro mobilní zařízení s Apple iOS (tedy pro iPhony a iPady) a OS Android. Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore resp. Google Play.

Podle sdělení hlavního redaktora projektu J. Vidékyho je nejdůležitější novinkou doplnění poznámek pod čarou pro druhá čtení v modlitbě se čtením. Jedná se zejména o biblické odkazy, které byly doplněny na základě českého vydání. Doplnění poznámek pod čarou pro druhá čtení bylo realizováno s podporou a ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským.

Verze 1.4 aplikace Breviář pro Apple iOS je po více než roku další velkou aktualizací aplikace a obsahuje:

• Poznámky pod čarou ke druhým čtením (modlitba se čtením).
  • Sobotní památka Panny Marie se nenabízí při střetu s jiným mariánským svátkem.
  • Kalendář a vlastní texty pro františkány (OFM).
  • Opravy v liturgickém kalendáři a textech (všeobecné, OFMCap).
  • Noční režim změní také barvu lišty.
  • Podpora pro iOS 11.

Všechny tyto novinky byly zapracovány také pro OS Android do aktuální verze 1.14.5 aplikace Breviář.

Web je dostupný na adrese http://breviar.cz/, mobilní aplikace v AppStore a Google Play. K dispozici jsou plné texty Denní modlitby církve a propria, tedy kalendáře a vlastní texty, v češtině pro 4 řeholní rodiny (premonstráti, kapucíni, salesiáni, františkáni).

(text: Marie Kolářová, Arcibiskupství pražské)

Autor článku: Admin