Papež zve mladé lidi na přípravné setkání k biskupské synodě

Datum publikace5. 10. 2017, 13.00

Papež František ve středu ohlásil konání přípravného setkání k příští biskupské synodě. Ve dnech 19. – 24. března 2018 se v Římě setkají mladí lidé z celého světa, aby diskutovali o svých očekáváních, tužbách, ale i obavách nebo starostech. Tématem biskupské synody, která proběhne ve Vatikánu v říjnu 2018, budou právě mladí lidé, víra a rozlišování povolání.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Jak uvedl papež František během středeční generální audience, církev chce „naslouchat hlasu, vnímavosti, víře, ale i pochybnostem a kritice mladých lidí“. Na setkání budou pozváni mladí lidé v zastoupení biskupských konferencí, institutů zasvěceného života, bohosloveckých seminářů, církevních hnutí, nekatolických církví nebo jiných náboženství. Účastnit se budou i reprezentanti akademického prostředí, světa kultury, sportu, práce, umění a „toho světa mladých, který se nachází na nejzazších existenciálních periferiích“, stejně jako další odborníci, kteří s mládeží pracují. Výsledky jednání budou předány synodním otcům.

Podle generálního sekretáře synody kardinála Lorenza Baldisseriho setkání „umožní mladým lidem vyjádřit svá očekávání a touhy, jakož i nejistoty a obavy ve složitých událostech dnešního světa“. Událost podle něj obohatí výsledky dotazníku, který mohou mladí lidé z celého světa nadále na internetu vyplňovat. V závěru setkání se na Květnou neděli přítomní zúčastní slavnostní mše svaté na Svatopetrském náměstí. V tentýž den si bude církev připomínat Světový den mládeže s tématem „Neboj se, Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha“ (Lk 1,30).

„Svěřme do přímluvy Panny Marie a modliteb všech šťastný výsledek této iniciativy,“ napsal kardinál Baldisseri.

Setkání mladých lidí pořádá Generální sekretariát biskupské synody ve spolupráci s Dikasteriem pro laiky, rodinu a život.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Ondřej Mléčka