Církve ve Vietnamu a Japonsku se budou společně starat o migranty

Představitelé katolické církve ve Vietnamu a Japonsku ustanovili společnou pracovní skupinu, která bude usilovat o zajištění co nejlepší pastorační péče a sociálních služeb pro stále stoupající počet migrantů ve svých zemích.
Publikováno: 12. 10. 2017 14:00

Foto: 3dom /CC BY-NC 2.0

Výkonný sekretář biskupské komise pro pastorační péči migrantů ve Vietnamu Joseph Dao Nguyen Vu uvedl, že se zástupci obou zemí dohodli na založení společné pracovní skupiny, jejímiž členy budou kněží a řeholníci. Dále řekl, že obě strany budou nyní připravovat otevření dvou pastoračních center pro vietnamské dělníky v Tokiu a Osace.

Otec Vu řekl, že navzdory nedostatku personálu bude církev v Japonsku nabízet vietnamským migrantům náboženské vzdělávání, pastorační péči a právní poradenství. Japonská církev bude také pomáhat při integraci do místních komunit a bude usilovat o jejich ochranu před zneužíváním.

Během setkání biskup Hung požádal představitele japonské církve, aby i nadále podporovali vietnamské komunity v duchovním růstu a sociálních dovednostech. Prohlásil, že pracovní skupina plánuje založení kanceláře v Japonsku, kde budou moci kněží, řeholníci, sociální pracovníci a právníci oficiálně pomáhat vietnamským dělníkům.

Podle statistických údajů žije v Japonsku zhruba 200 tisíc vietnamských migrantů, zatímco ve Vietnamu pobývá zhruba 100 tisíc Japonců. Papež František výrazně usiluje o péči o migranty a také založil Dikasterium pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Jeho cílem je péče církve o migranty, přemístěné osoby, uprchlíky a oběti obchodu s lidmi.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Kardinál Dziwisz: Svatý otec nikdy nezapomněl na české bratry a sestry

V pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha dnes vyvrcholily oslavy 30 let od kanonizace sv. Anežky České a 30 let od pádu totalitního režimu v naší zemi. Slavnostní mši svatou celebroval Stanisław kardinál Dziwisz, emeritní krakovský arcibiskup a dlouholetý osobní sekretář papeže Jana Pavla II.
16.11.2019

Národní pouť do Říma: Byl to nezapomenutelný zážitek

Skončila česká národní pouť do Říma, které se zúčastnily tisíce poutníků z naší země, aby na místě, kde byla před 30 lety svatořečena sv. Anežka Česká, přišly poděkovat za dar svobody. Pro mnohé z nich to byl nezapomenutelný zážitek. Z jejich výpovědí vám přinášíme atmosféru, která v tomto triduu v Římě panovala. Dokreslují ji fotografie spolku Člověk a Víra.
15.11.2019

Ministerstvo zahraničních věcí se připojí k Červené středě

Ve středu 27. listopadu 2019 se v ČR už podruhé uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday). Smyslem této akce je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Vizuálním znakem iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. V letošním roce se do této iniciativy zapojí i Ministerstvo zahraničních věcí ČR (MZV).
15.11.2019

Papež František: Chceme ze zemského povrchu vykázat jakékoli násilí na nezletilých

Až 800 milionů dětí ve světě užívá internet, čímž tvoří více než čtvrtinu z celkového počtu tří miliard jeho uživatelů. Web je však také místem, kde se nejvíce rozbujela pedopornografie. Microsoft odhaduje, že denně se na webových stránkách objeví 270 tisíc nových videonahrávek či snímků zachycujících sexuální zneužívání nezletilých.
14.11.2019

Papež František: Půdu pro růst víry připravili laici

Pravidelná středeční audience se konala paralelně v aule Pavla VI., kde před začátkem papež pozdravil asi 250 nemocných, a na náměstí sv. Petra, kde se shromáždilo asi 14.000 poutníků. Ve své katechezi se Svatý otec věnoval 18. kapitole Skutků apoštolů a nazval ji „Priscilla a Akvila ho vzali k sobě. (Sk 18,26) Manželský pár ve službě evangelia.“
14.11.2019