Církve ve Vietnamu a Japonsku se budou společně starat o migranty

Představitelé katolické církve ve Vietnamu a Japonsku ustanovili společnou pracovní skupinu, která bude usilovat o zajištění co nejlepší pastorační péče a sociálních služeb pro stále stoupající počet migrantů ve svých zemích.
Publikováno: 12. 10. 2017 12:00

Foto: 3dom /CC BY-NC 2.0

Výkonný sekretář biskupské komise pro pastorační péči migrantů ve Vietnamu Joseph Dao Nguyen Vu uvedl, že se zástupci obou zemí dohodli na založení společné pracovní skupiny, jejímiž členy budou kněží a řeholníci. Dále řekl, že obě strany budou nyní připravovat otevření dvou pastoračních center pro vietnamské dělníky v Tokiu a Osace.

Otec Vu řekl, že navzdory nedostatku personálu bude církev v Japonsku nabízet vietnamským migrantům náboženské vzdělávání, pastorační péči a právní poradenství. Japonská církev bude také pomáhat při integraci do místních komunit a bude usilovat o jejich ochranu před zneužíváním.

Během setkání biskup Hung požádal představitele japonské církve, aby i nadále podporovali vietnamské komunity v duchovním růstu a sociálních dovednostech. Prohlásil, že pracovní skupina plánuje založení kanceláře v Japonsku, kde budou moci kněží, řeholníci, sociální pracovníci a právníci oficiálně pomáhat vietnamským dělníkům.

Podle statistických údajů žije v Japonsku zhruba 200 tisíc vietnamských migrantů, zatímco ve Vietnamu pobývá zhruba 100 tisíc Japonců. Papež František výrazně usiluje o péči o migranty a také založil Dikasterium pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Jeho cílem je péče církve o migranty, přemístěné osoby, uprchlíky a oběti obchodu s lidmi.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021