Církve ve Vietnamu a Japonsku se budou společně starat o migranty

Představitelé katolické církve ve Vietnamu a Japonsku ustanovili společnou pracovní skupinu, která bude usilovat o zajištění co nejlepší pastorační péče a sociálních služeb pro stále stoupající počet migrantů ve svých zemích.
Publikováno: 12. 10. 2017 14:00

Foto: 3dom /CC BY-NC 2.0

Výkonný sekretář biskupské komise pro pastorační péči migrantů ve Vietnamu Joseph Dao Nguyen Vu uvedl, že se zástupci obou zemí dohodli na založení společné pracovní skupiny, jejímiž členy budou kněží a řeholníci. Dále řekl, že obě strany budou nyní připravovat otevření dvou pastoračních center pro vietnamské dělníky v Tokiu a Osace.

Otec Vu řekl, že navzdory nedostatku personálu bude církev v Japonsku nabízet vietnamským migrantům náboženské vzdělávání, pastorační péči a právní poradenství. Japonská církev bude také pomáhat při integraci do místních komunit a bude usilovat o jejich ochranu před zneužíváním.

Během setkání biskup Hung požádal představitele japonské církve, aby i nadále podporovali vietnamské komunity v duchovním růstu a sociálních dovednostech. Prohlásil, že pracovní skupina plánuje založení kanceláře v Japonsku, kde budou moci kněží, řeholníci, sociální pracovníci a právníci oficiálně pomáhat vietnamským dělníkům.

Podle statistických údajů žije v Japonsku zhruba 200 tisíc vietnamských migrantů, zatímco ve Vietnamu pobývá zhruba 100 tisíc Japonců. Papež František výrazně usiluje o péči o migranty a také založil Dikasterium pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Jeho cílem je péče církve o migranty, přemístěné osoby, uprchlíky a oběti obchodu s lidmi.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020