Organizace Církev v nouzi zajišťuje mléko pro trpící syrské děti

20. 10. 2017 téma: Pronásledování křesťanů Rubrika: Zahraniční
Tisíce trpících syrských dětí dostávají pravidelně mléko v rámci humanitární pomoci, kterou zajišťuje organizace Církev v nouzi. Balíčky sušeného mléka dostávají křesťanské rodiny v Aleppu, které jsou bez zaměstnání a žijí v chudobě, navíc v oblasti zdevastované válečným konfliktem.

Foto: Porte Aperte

Bomby už sice nepadají, ale situace je stejně zoufalá. Tato iniciativa je proto zacílená na hlavní oběti konfliktu: děti. Mnoho z nich je traumatizovaných násilím a mnoho z nich ztratilo členy rodiny nebo kamarády ze školy,“ uvedl v dopise adresovaném Církvi v nouzi apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Khazen.

Kampaň zajišťující distribuci mléka funguje v Aleppu už tři roky a pomáha 2850 dětem z 1500 křesťanských rodin každý měsíc. Pro rodiny je to významná pomoc, neboť mléko je zde po letech válečného konfliktu velmi drahé.

Kampaň Církve v nouzi také cílí na rodiny, které uprchly z Aleppa, aby se vrátily zpět do města a pomohly těm rodinám, které zde zůstaly.

Děkujeme, že zde s vaší pomocí můžeme zůstat a pomáhat našim lidem v nouzi. A díky tomu se také necítíme jako malá a pronásledovaná komunita, ale jako součást velké univerzální rodiny církve,“ napsal Georges Abou Khazen.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku: Tomáš Tetiva

Související příspěvky