Organizace Církev v nouzi zajišťuje mléko pro trpící syrské děti

Tisíce trpících syrských dětí dostávají pravidelně mléko v rámci humanitární pomoci, kterou zajišťuje organizace Církev v nouzi. Balíčky sušeného mléka dostávají křesťanské rodiny v Aleppu, které jsou bez zaměstnání a žijí v chudobě, navíc v oblasti zdevastované válečným konfliktem.
Publikováno: 20. 10. 2017 16:00

Foto: Porte Aperte

Bomby už sice nepadají, ale situace je stejně zoufalá. Tato iniciativa je proto zacílená na hlavní oběti konfliktu: děti. Mnoho z nich je traumatizovaných násilím a mnoho z nich ztratilo členy rodiny nebo kamarády ze školy,“ uvedl v dopise adresovaném Církvi v nouzi apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Khazen.

Kampaň zajišťující distribuci mléka funguje v Aleppu už tři roky a pomáha 2850 dětem z 1500 křesťanských rodin každý měsíc. Pro rodiny je to významná pomoc, neboť mléko je zde po letech válečného konfliktu velmi drahé.

Kampaň Církve v nouzi také cílí na rodiny, které uprchly z Aleppa, aby se vrátily zpět do města a pomohly těm rodinám, které zde zůstaly.

Děkujeme, že zde s vaší pomocí můžeme zůstat a pomáhat našim lidem v nouzi. A díky tomu se také necítíme jako malá a pronásledovaná komunita, ale jako součást velké univerzální rodiny církve,“ napsal Georges Abou Khazen.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František poslal církvi v Libanonu finanční dar 250 tisíc eur

Svatý otec poslal prostřednictvím Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji počáteční pomoc libanonské církvi ve výši 250 tisíc eur. Dar je určen pro potřeby místní církve a je výrazem pozornosti a otcovské blízkosti Svatého otce vůči postiženému lidu, který se nachází ve vážných obtížích.
07.08.2020

Obnovujeme živobytí na severu Iráku

Charita Česká republika spustila v březnu 2020 nový projekt, jehož cílem je podpora živobytí zranitelných rodin jak v městských, tak venkovských částech provincie Ninive na severu Iráku. Soustředíme se na komunity kolem měst Karakoš, Karemlaš a Bartella 30 minut jihovýchodně od Mosulu a 50 minut severozápadně od Erbílu.
07.08.2020

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
07.08.2020

Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila věroučnou nótu o slovech, kterými se udílí svátost křtu, a záporně odpověděla na dotaz, zda je platný křest udělený slovy: „My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“; zároveň prohlásila, že v případě této změněné formulace je třeba křest vykonat správně znovu. Svatý otec František přijal toto rozhodnutí letos 8. června a nařídil jej zveřejnit.
06.08.2020

Maronitský patriarcha prosí o pomoc

Libanonský kardinál Béchara Boutros Raï požádal mezinárodní společenství o pomoc raněnému Libanonu. V textu nazvaném „Výzva ke státům světa“ volá po vytvoření zvláštního fondu pro Libanon pod záštitou OSN. Maronitský patriarcha zdůrazňuje, že hlavní město Libanonu je zničeno a v důsledku dvou obrovských explozí vypadá, jako by se jím přehnala válka. Stovky rodin naráz přišly o dům.
06.08.2020