Organizace Církev v nouzi zajišťuje mléko pro trpící syrské děti

Tisíce trpících syrských dětí dostávají pravidelně mléko v rámci humanitární pomoci, kterou zajišťuje organizace Církev v nouzi. Balíčky sušeného mléka dostávají křesťanské rodiny v Aleppu, které jsou bez zaměstnání a žijí v chudobě, navíc v oblasti zdevastované válečným konfliktem.
Publikováno: 20. 10. 2017 16:00

Foto: Porte Aperte

Bomby už sice nepadají, ale situace je stejně zoufalá. Tato iniciativa je proto zacílená na hlavní oběti konfliktu: děti. Mnoho z nich je traumatizovaných násilím a mnoho z nich ztratilo členy rodiny nebo kamarády ze školy,“ uvedl v dopise adresovaném Církvi v nouzi apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Khazen.

Kampaň zajišťující distribuci mléka funguje v Aleppu už tři roky a pomáha 2850 dětem z 1500 křesťanských rodin každý měsíc. Pro rodiny je to významná pomoc, neboť mléko je zde po letech válečného konfliktu velmi drahé.

Kampaň Církve v nouzi také cílí na rodiny, které uprchly z Aleppa, aby se vrátily zpět do města a pomohly těm rodinám, které zde zůstaly.

Děkujeme, že zde s vaší pomocí můžeme zůstat a pomáhat našim lidem v nouzi. A díky tomu se také necítíme jako malá a pronásledovaná komunita, ale jako součást velké univerzální rodiny církve,“ napsal Georges Abou Khazen.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Mír spočívá na modlitbě a dialogu, píše papež komunitě Sant´Egidio

Ve španělském hlavním městě v neděli začalo každoroční mezinárodní setkání za mír, které za účasti tří set náboženských představitelů a osobností ze světa politiky i kultury pořádá římská komunita Sant´Egidio, tentokrát pod mottem „Mír bez hranic“. Třiatřicet let po modlitbě za mír v Assisi, k níž vyzval sv. Jan Pavel II., tak pokračuje tato „pouť míru“, jak ji v pozdravném poselství definuje papež František.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24. neděli v mezidobí.
16.09.2019

Svatoludmilská pouť na Levém Hradci

Ve dnech 14.-15. 9. 2019 se konala na Levém Hradci Svatoludmilská pouť, během níž byla vystavena lebka sv. Ludmily. V sobotu 14. 9. byla relikvie uvítána v kostele sv. Klimenta, poté byla slavena byzantsko-slovanská liturgie sv. Jana Zlatoústého ke cti sv. Ludmily. Hlavním celebrantem byl gen. vikář Apoštolského exarchátu Mons. Milan Hanuš. V neděli 15.9. slavnostní mši sv. celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský. Po mši kardinál Duka požehnal vyhlídku sv. Ludmily, následovala beseda a řeckokatolický chvalozpěv - Akathist.
16.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 16. do 22. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019